Dobrosrdečný kadeřník si vzal do parády bezdomovce, který se dlouhá léta nestříhal. Z výsledné proměny se tají dech

Fotografie: Freepik

Španěl Jose Antonios byl v minulosti velmi úspěšným elektrikářem. Bohužel vše skončilo. Přišel o práci a potýkal se s depresemi.

Právě kvůli depresím ze ztráty zaměstnání skončil Jose na ulici. Byl zničený a neměl ve svém životě už vůbec žádný pevný bod. Nějakou dobu se živil jako obsluha parkoviště na Mallorce, bohužel mu to však neposkytovalo moc peněz. Mohl si maximálně dovolit nakoupit jídlo, aby se vůbec uživil a nemusel hledat potravu v popelnicích nebo na podobných místech. Na bydlení mu nezbývalo.

Nakonec se stal žebrákem

Jose žil na ulici a postupem času se z něj stal žebrák. Jednoho dne ho však majitel nedalekého kadeřnictví Salva Garcia pozval k sobě. Prý chtěl laskavému muži, ke kterému byl život nespravedlivý, pomoci. Jose byl tedy pozvaný do salonu, kde na něj čekalo opravdu velké překvapení. Zarostlý a zanedbaný Jose se dostavil na místo schůzky a jeho nový přítel pro něj přichystal proměnu.

Fotografie: Freepik

Zaměstnanci o jeho návštěvě věděli a byli připraveni z něj udělat opět krásného člověka. Nejprve mu zastřihli dlouhé a zacuchané vlasy a také vousy, o které už dlouho nepečoval. Pak mu vlasy také obarvili, a nakonec mu poskytli ještě nové a čisté oblečení. Šlo o krásné věci. Ty, které nosil každý den se jim v žádném případě nemohly vyrovnat. Bez pračky už byly opravdu špinavé a smradlavé.

To však nebylo všechno

Muž byl opravdu dojatý a překvapený, ze svého nového vzhledu. Pohledu do zrcadla nemohl uvěřit. Jako by koukal na úplně jiného muže. Přišel jako šedivý odrbaný stařík a nyní se do zrcadla koukal na pečlivě upraveného, sympatického muže v nejlepších letech. Měl oči plné slz a to netušil, že ten největší šok pro něj teprve přijde. Majitel kadeřnictví se totiž rozhodl, že mu pomůže se vším všudy.

Fotografie: Freepik

Firma Josemu navíc finančně pomohla, aby se mohl dostat z ulice a našel si pořádné bydlení. Muž opravdu netušil, co má říci a byl svému novému příteli vděčný, že mu dal druhou šanci. Tu si bezesporu zasloužil. Na světě je mnoho bezdomovců, ale díky hodným a milým lidem se alespoň jeden z nich mohl vrátit k normálnímu životu, který mu opravdu nesmírně chyběl.

Zdroj: YouTube / Euronews