Bezdomovec našel peněženku s 50 000 Kč. I přes těžkou situaci ji odnesl na policii, což mu změnilo život

Fotografie: Depositphotos

Poctivost tomuto bezdomovci kompletně změnila život. Přes noc se z něj stala hvězda, kterou lidé zahrnuli penězi i lákavými pracovními nabídkami.

Lidové pořekadlo říká, že s poctivostí nejdál dojdeš. Mnoho lidí možná v průběhu života začalo o tomto výroku pochybovat. V příběhu tohoto muže se však jeho platnost rozhodně potvrdila. Podívejte se, jak dopadl bezdomovec, který se rozhodl vrátit to, co mu nepatří. Lidé byli z jeho činu tak nadšení, že si právě buduje úplně nový a zajištěný život.

Sbíral staré plechovky ve vlaku

33letý Al-Ali Hadjer žije v nizozemském městě Apeldoorn. Už téměř dva roky však žije na ulici, jak uvádí RTL. Minulý týden se příběh tohoto muže dostal do médií. A to díky jeho poctivosti. Když totiž našel ve stojícím vlaku peněženku, ve které bylo 50 000 Kč v hotovosti, zachoval se jinak, než by většina lidí očekávala. Ačkoliv má sám hluboko do kapsy, nalezenou peněženku vzal a odnesl ji na policejní stanici.

Poté se však strhla obrovská lavina zájmu o tohoto poctivého bezdomovce, jenž si na živobytí vydělává sběrem plechovek. „Když vydělám hodně, rozdám to dalším bezdomovcům. Vždycky věřím, že z dobrého skutku vzejde něco dobrého, tak žiju svůj život. Proto jsem očekával, že po vrácení peněženky mi přijdou do cesty krásné věci, ale tohle jsem si nikdy nedokázal představit,“ řekl Ali pro RTL.

Kadeřník nabízí své služby zdarma pro lidi, kteří to potřebují nejvíce. Tito bezdomovci jsou k nepoznání

Lidé pro něj založili sbírku

Mnoho lidí mělo pocit, že by tento poctivý čin neměl zapadnout a chtěli Aliho za jeho poctivost odměnit. Lidé se na sociálních sítích domluvili a založili pro něj sbírku. Během krátké chvíle se v ní vybral několikanásobek toho, co bylo ve ztracené peněžence. Už se vybralo přes 850 000 Kč a peníze stále přicházejí. „Všude mě uznávají. Lidé mi říkají, že si myslí, že jsem dobrý příklad a že se jim můj čin líbil. Jsem zaplaven láskou, lidé mi nabízejí ty nejkrásnější věci,“ citoval Aliho reakci nizozemský deník NOS.

Hadjer ještě přesně neví, jak s penězi naloží, až přijdou na jeho účet. Rozhodně se chystá pronajmout si bydlení a dostal také mnoho pracovních nabídek. Jedním z jeho cílů však je, aby díky své popularitě zvýšil povědomí o bezdomovcích. Ze své zkušenosti totiž moc dobře ví, že se někteří lidé dívají na bezdomovce svrchu. Rád by inspiroval ostatní, aby se na své bližní dívali jinak. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o příběhu jiného bezdomovce, jemuž se lidé složili na kavárnu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*