Bezdomovec na ulici prodával kávu, ale úřady mu to zakázaly. Lidé se mu složili na vlastní kavárnu

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na ulici skončil kvůli rozvodu. Rozhodně se však nevzdává a stal se velkou inspirací pro ostatní. Díky sociálním sítím si již brzy otevře vlastní kavárnu.

Tento muž se nehodlal smířit se svým osudem, když kvůli rozvodu skončil na ulici jen s autem plným věcí, o něž nakonec také přišel. Rozhodl se trochu si přivydělat prodejem kávy. Jeho příběh však obletěl sociální sítě a mnoho lidí se rozhodlo, že tomuto muži pomohou splnit sen. Brzy se tak chystá otevřít svoji první kavárnu.

Ukradli mu i to málo, co mu zbylo

Po rozvodu skončil na ulici. Jonathan Low, přezdívaný Patchy, skončil jako bezdomovec v novozélandském Aucklandu. Jeho situace se zhoršila poté, co mu někdo ukradl auto, v němž přespával.Zaběhl jsem do nákupního centra Newmarket, abych si vyzvednul objednávku Uber Eats. Když jsem se vrátil dolů, moje auto bylo pryč. Byl v něm můj MacBook, moje oblečení, celý můj život – tak jsem skončil tady v CBD,“ řekl podle deníku Stuff.

Přemýšlel, jak se teď bude živit, protože neměl téměř žádné peníze. Nakonec se rozhodl, že bude prodávat kávu u obchodních center. Postačil mu k tomu nákupní vozík, ve kterém měl vše, co bylo na přípravu instantní kávy potřeba. Jeho velkou výhodou bylo, že ji mohl nabízet výrazně levněji než konkurence, a tak se mu dařilo si jejím prodejem vydělat na přežití.

Lidé se rozhodli, že mu pomohou

Jenže si jeho počínání pochopitelně všimly úřady, které chtěly, aby si Patchy na své podnikání pořídil licenci. Rovněž se jim nelíbilo, že způsob, jakým kávu prodává, neodpovídá předpisům. Mezitím se však o tomto muži dozvědělo mnoho lidí na TikToku a rozhodli se, že jej podpoří. Založili pro něj sbírku, v níž se během krátké chvíle vybralo více než 140 000 Kč.

Kadeřník oslovil bezdomovce, který ihned očekával podraz. Dechberoucí proměna v elegána mu změnila život

@34glam 1.5$ coffee in queen street ☕️#auckland ♬ original sound – 34glam

Nadšený Patchy teď hledá vhodnou provozovnu, kterou by si mohl pronajmout. Kromě toho, že bude chtít cenově konkurovat zavedeným řetězcům, rozjel rovněž nabídku káv pro bezdomovce. Tu jim mohou laskaví lidé předplatit a Patchy poté předem nakoupené kávy bude servírovat lidem bez domova. „Technicky vzato jsem pořád bezdomovec, pořád spím na parkovišti, ale dělám kroky k tomu, abych rozjel nové podnikání,“ nevzdává se svého snu.

Příběh tohoto muže oslovil celou řadu lidí. Ocitl se na ulici z důvodů, jež mohu potkat skutečně kohokoliv. Rozhodně však má vůli, aby se z této nezáviděníhodné situace dostal, a ještě přitom nezapomíná ani na ostatní lidi, kteří žijí na ulici. To, že osudy lidí bez domova nejsou všem úplně lhostejné, jsme na SvětěKreativity psali už v několika zajímavých příbězích. Podívejte se, jak jedno video změnilo tomuto bezdomovci život. Lidé mu poslali přes 9 milionů korun.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*