Chtěli pro bezdomovce udělat dobrý skutek. To, co ovšem obdarovaný řekl a udělal, je totálně zaskočilo

Fotografie: Sardaka / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Martin Pučka již několik let pracuje pro spolek Beli tygr, který pomáhá lidem v nouzi. V Celje na nádraží se rozhodl oslovit bezdomovce, kteří zde seděli na zemi. Tento zážitek sdílel s ostatními.

Situace, o kterou se Martin rozhodl podělit, se stala v neděli v 1 hodinu odpoledne. Toho dne bylo zrovna venku kolem 0, Martinovi ale ani tak neunikli dva bezdomovci, kteří seděli na nádraží. Rozhodl se, že se s nimi dá do řeči. To, co ale následovalo, rozhodně nečekal. Jelikož Martin je pracovník organizace, která těmto lidem pomáhá, vydal se za nimi nejen s teplými botami, ale i horkou kávou.

Pomoc v podobě teplého nápoje, muž rozhodně neodmítl

Muže na první pohled značně zarazilo, že mu mladík jen tak nabízí teplý nápoj. Během chvíle je ale jasné, že se zahleděl na logo na jeho košili a pochopil, že se jedná o pracovníka organizace. Oba bezdomovci byli příjemní, proto s nimi Martin navázal rozhovor a zajímalo jej, kde v tomto počasí tráví nejen svůj den, ale hlavně noc. Odpověď jej velmi překvapila, noci tráví oba muži ukrytí mezi jednotlivými vagóny.

Rozhodně to ale neznělo tak, že by si na to muž stěžoval. O chvíli později se vyjádřil, že se se svou situací již smířil a teplo mu poskytuje nejen bunda, ale i deka, kterou dostal od Martinovi kolegyně. To, co Martina ale opravdu zarazilo, byla odpověď na otázku, jak tráví volný čas. Muž se totiž přiznal, že obzvláště neděle má velmi rád. Chodí totiž pravidelně na mše a to i přesto, že na něho ostatní zírají.

Na nepříjemné pohledy si již dávno zvykl

Muž se po chvíli rozvyprávěl i o tom, proč je vlastně na ulici. Kdysi žil normální život s partnerkou, jeho blízký přítel se ale ocitl v nesnázích a tak mu poskytl střechu nad hlavou. Bohužel, po čase přišel na to, že kamarád se s jeho partnerkou až moc sblížil a nakonec jej dostali nejen z bytu pryč, ale i na ulici bez jediného majetku. A tak se začal potloukat ulicemi a přežívat, jak se dá. I přesto ale věří v Boha a ví, že mu na něm záleží.

muž bezdomovec
Fotografie: Pexels

3letému chlapci odcizili před obchodem kolo. Bezdomovkyně si krádeže všimla a koupila mu nové

Před dvěma lety se dokonce snažil sehnat místo v domově pro bezdomovce, za peníze, které našel na ulici, dokonce paní provozní koupil kytici. Bohužel ani tak se pro něho nenašlo místo a on se musel na ulici vrátit. Víckrát to již nezkusil. Nakonec Martinovi poděkoval za to, že si mohl na chvilku s někým povídat, zlepšilo mu to jeho den. I pro něho tento rozhovor velmi znamenal, muž byl i přes nepřízeň osudu stále plný pokory a skromnosti.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]