3letému chlapci odcizili před obchodem kolo. Bezdomovkyně si krádeže všimla a koupila mu nové

Fotografie: Pixabay

Když rocklandská policie požádala veřejnost o pomoc při hledání ukradeného kola, spustila se lavina laskavosti, která nyní inspiruje ostatní, aby dělali dobré skutky.

Dostat od rodičů své první kolo je v životě dítěte velký okamžik plný vzrušení a radosti. To se stalo i tříletému chlapci Willu Fuller-Wrightovi z Rocklandu, který neskrýval své emoce a štěstí, když mu jeho rodiče koupili jeho první kolo. Navíc model Spidermana. Malý chlapec v rozhovoru pro WMTV vysvětlil, proč je jeho oblíbeným superhrdinou zrovna Spiderman: „Protože všechny zachraňuje tím, že chytá padouchy do své sítě.“ Bohužel začátkem tohoto měsíce, ještě ten den, kdy Will kolo se Spidermanem dostal, byl o kolo okraden.

Krádež kola tříletého chlapce

Willova matka Liz Fuller-Wrightová popsala, jak o kolo přišli. Šli s chlapcem do obchodu a kolo postavili na chodník. Rozhodli se, že si koupí něco sladkého, a tím oslaví Willovu první ujetou půlku míle. Když ale vyšli ven, kolo tam již nebylo. Zoufalá matka chodila sem a tam po ulici a nechtěla uvěřit tomu, že někdo vážně okradl malého chlapce. Bezpečnostní kamera onoho obchodu zachytila, jak někdo vzal Willovo kolo a odjel s ním. Ve chvíli, kdy si žena připustila, že byli právě okradeni, spustila se v ní bouře emocí. Byla smutná, zklamaná a naštvaná na lidstvo.

Ve snaze najít Willovo kolo byly záběry z bezpečnostní kamery sdíleny na facebookové stránce policejního oddělení Rockland Maine. A právě tehdy nabral příběh kola se Spidermanem na obrátkách. Žena, která si přála zůstat v anonymitě, se o krádeži kola dozvěděla ve zprávách, když byla na čerpací stanici v Oxford County se svým autem, ve kterém žije.

Poté informovala policii a přihlásila se, že chce chlapci pomoct. „Brečela jsem. Co si ten malý kluk mohl myslet, když vyšel s maminkou z obchodu a zjistil, že už nemá kolo?“ Bála se, co si bude ten malý chlapec, až vyroste, myslet o světě. A tak šla do Walmartu a koupila stejné kolo, jako měl Will, helmu a zámek.

Žena bez domova jako zachránce

To všechno přinesla na policejní stanici v Rocklandu a poté, co policie zveřejnila aktualizaci na sociálních sítích, se strhla lavina reakcí. Dobrý skutek ženy bez domova, žijící v autě, dojal a inspiroval spoustu dalších lidí. Nyní nezisková organizace Mid-coast Recovery Coalition přijímá dary na pomoc oné ženě. Lidé jí k 15. dubnu darovali již 5 000 dolarů (106 534 korun). Otec chlapce s ženou mluvil několik minut po telefonu a ona mu vyprávěla svůj příběh. Stále nemohl uvěřit tomu, kdo vlastně jeho synovi pomohl.

Fuller-Wright na její adresu řekl: „Není to někdo, kdo by se topil v penězích. Ale ona tak štědře obdarovala chlapce, kterého nikdy nepotkala a nepoznala. Jen proto, že chtěla, aby byl šťastný, a nechtěla, aby si myslel, že jsou na světě zlí lidé. Chtěla, aby měl víru v lidstvo.“

Jeho slova žena potvrdila a dodala: „Chtěla jsem dát chlapci vědět, že bez ohledu na to, co se v životě stane, jakými problémy zrovna procházíme, jaké jsou naše vzestupy a pády, vždy je někdo, kdo na nás dohlíží. Nikdy nejsi sám.“ Díky lidem, jako je tato žena, se může víra v lidstvo obnovovat a sílit. Je dobré si připomínat, že na světe jsou i laskaví lidé, kteří chtějí pomáhat.

Zdroj: Scoop

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]