Zákaznice si v obchodě všimla podezřelého chování jiné ženy a zavolala policii. Jednání strážníků všechny přítomné zaskočilo

Fotografie: Depositphotos

Policisté chytili ve večerce ženu, jak krade potraviny. Nejprve ji chtěli zatknout, avšak potom slyšeli její příběh a chtěli jí pomoci. Je to nádherný příběh plný naděje.

Policisté Keith Bradshaw a Candice Spragins dostali telefonát o ženě, která kradla v místní samoobsluze. V době, kdy se policisté o krádeži dozvěděli, žena utíkala z obchodu, kde byla přistižena. Policistům se však velice brzy podařilo zjistit její totožnost a zanedlouho také přišli na to, kde bydlí. Přijeli tedy přímo k ní domů, aby si ji vyslechli.

Zjistili, že je zoufalá

Žena, která se jmenuje Theresa West, krádež v nejmenším nezapírala. Řekla, že jí je líto, že zboží ukradla, a potom se rozplakala. Skrze slzy ve svých očích vysvětlila policistům, že prožívá velmi těžké časy a jen se snaží nakrmit své děti. Podle jejích slov už tři dny nejedli. Z toho důvodu se rozhodla ukrást v samoobluze nějaké potraviny. Matka přiznala, že požádala o pomoc církev. Ta ji však odmítla s tím, že prochází krizí a nemůže jim pomoci. Žena byla zoufalá.

Fotografie: Pixabay

Policisté nakoukli do lednice této rodiny, aby se přesvědčili o tom, že žena nelže. Bylo jisté, že byla zcela prázdná. Oba muži v tu chvíli věděli, že ženě a jejím dětem musí pomoci.

Žena nakonec vrátila veškeré produkty, které ukradla. Oba policisté ji však poté odvezli zpátky do obchodu a nakoupili jí za čtyřnásobnou cenu, aby mohla nakrmit své děti. Policisté na sociálních sítích uvedli, proč se rozhodli, že ženu nebudou trestat, a naopak ji pomohou.

Fotografie: Pixabay

Nebyla chamtivá, jen nešťastná

Policisté uvedli, že nešlo o zločin z chamtivosti, ale o zločin, kdy se matka snažila nakrmit své děti. Potvrdili, že někdy není práce policistů zcela jednoduchá a podotkli, že jsou na prvním místě lidé a až na druhém policisté.

Za svůj projev laskavosti získali pozornost světového tisku. Využili této příležitosti a povzbudili lidi, aby přispěli místním potravinovým bankám a dalším podobným organizacím, které následně pomáhají lidem v podobné situaci, jako byla Theresa s dětmi.

Fotografie: Freepik

Policisté nebyli jediní, kteří takto pomohli zoufalé mamince v těžké situaci. Podobně se zachoval také policista Matta Lia, který byl přivolaný ke krádeži před Vánoci. Tehdy se mu maminka malých dětí přiznala, že kradla proto, aby jim měla co dát ke štědrovečerní večeři.

Policista si vzpomněl na své vlastní děti. Poté nejenže nedal ženě pokutu ani jiný trest, ale pořídil jí dárkovou kartu v hodnotě 200 euro, aby mohla nakoupit pro své děti vše, co potřebuje. Chtěl, aby i její děti měly nezapomenutelné Vánoce.

Zdroj: Newsner