13letá dívka upozornila na svého únosce. Tajné gesto je důkazem její statečnosti i vysokého IQ

Fotografie: Pedro Ribeiro Simões / Creative Commons / Attribution 2.0

Únos 13leté dívky pedofilem mohl dopadnout tragicky. Naštěstí, díky všímavému kolemjdoucímu, který poznal, že potřebuje pomoc, se ji podařilo po třech dnech zachránit.

61letý Steven Sablan byl 9. července tohoto roku zatčen v Long Beach, když se zastavil v myčce aut. Policie ho obvinila z únosu a sexuálního zneužívání. Obětí byla mladá dívka ze San Antonia v Texasu, která se v jeho autě nacházela téměř tři dny. Když se však s únoscem zastavili v myčce, spatřil ji pozorný zákazník, jenž si všiml, jak dívka ukazuje z okna kus papíru s prosbou o pomoc.

Výslech mladé dívky

Muž okamžitě reagoval na dívčino volání o pomoc a zavolal policii. Netrvalo to dlouho a policejní jednotka se dostala na místo, aby Sablana zatkla a odvezla ho na policejní stanici v centru Los Angeles. Dívka následně vysvětlila, že šla po ulici San Antonia, když Sablan náhle zastavil vedle ní a se zbraní v ruce ji přinutil nastoupit. O to horší bylo, že dívka odešla z domu, aniž by to řekla rodičům, chtěla totiž tajně navštívit svého kamaráda, který se s rodinou nedávno odstěhoval do Austrálie.

Prošla si třídenním peklem

Poté, co dívka nastoupila do Sablanova auta, se zmínila o svém australském příteli. Sablan dívce tvrdil, že ji k němu vezme, ale nejdříve pro něj musí něco udělat. Dívka dále policii popsala krušnou chvíli, kdy muž zčistajasna zastavil auto a sexuálně ji zneužil. Snažila se ho zastavit, ale kdyby v tom pokračovala, ještě více by jí ublížil, což pak během cesty stejně několikrát udělal. Mezitím matka dívky nahlásila její pohřešování.

Důkazy hovořily jasně

Když Sablan zaparkoval u myčky na Long Beach, požádal dívku, aby se převlékla. Pak její oblečení odnesl pryč, čímž dal dívce příležitost napsat na kus papíru červený nápis „pomozte mi“. Chvíli čekala na správnou příležitost, a když byl muž zaneprázdněn, ukázala papír z okna směrem k jednomu ze zákazníků. Po příjezdu policie dívka i muž vystoupili z auta a strážníci z oddělení Long Beach vozidlo prohledali. Nalezli pistoli a také papír se zmíněným nápisem. V kufru dále objevili černá pouta.

Z důkazů, které policie nalezla, je zřejmé, že únosce rozhodně nehodlal dívku odvézt tam, kam měla namířeno. Ba naopak, měl s ní strašlivé plány, jež klidně mohly skončit dívčinou smrtí. Sablan byl již v minulosti dvakrát odsouzen za ozbrojenou loupež v letech 1979 a 1985. O několik let později také za přechovávání zakázaných látek. Nyní ale konečně dostal doživotní utrum.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]