Stará dáma viděla zloděje vykrádat klenotnictví. Její odvážná reakce překvapila i samotné zloděje

Fotografie: Unsplash

Neuvěřitelný případ se odehrál v anglickém Northamptonu. Po ulici šla paní staršího věku zrovna ve chvíli, kdy zde docházelo k loupeži. Neuvěříte, jak se zachovala.

Neuvěřitelný případ se odehrál v Anglii, kde se starší paní stala svědkem právě probíhající loupeže v klenotnictví. Šestice mladých mužů se rozhodla, že si přivydělá vykradením proslulého klenotnictví. Plán byl jednoduchý. Za využití 3 motorek a motorkářských helem dojedou ke klenotnictví a vykradou ho. Díky pokrývce na hlavě je nikdo nepozná, a nemusí tak mít obavy z dopadení. 

Ne vždy je člověk na vše připraven

Vše probíhalo zpočátku podle plánu. Motorky dorazily ke klenotnictví, tři muži se okamžitě začali snažit rozbít skleněnou vitrínu, další tři opodál čekali na nastartovaných motorkách. Z bezpečnostních kamer jasně vyplývá, že lidé kolem vykrádaného obchodu v klidu chodili a nikoho nenapadlo jít pomoct uvízlému zlatníkovi nebo zavolat na pomoc policii. 

Fotografie: Unsplash

Dle kamerových záznamů se ale lupičům nedařilo rozbít sklo, a proto se doba realizace tohoto plánu prodloužila. Na záznamu z kamer je dokonce vidět i majitel zlatnictví, který se před mladíky snaží vše ochránit a urychleně vystavené drahokamy zamknout za venkovní žaluzie. I to je pro něho ale značnou dobu neuskutečnitelné, proto spíše pouze stojí a čeká, co se bude dít dál.

Nečekaný útok na loupící muže

Náhle se ale na videu objeví něco nečekaného. Přes celou silnici se k mladíkům, kteří stále bojují se zasklenou výlohou, řítí starší paní v červeném kabátě. Bez okolků nebo zaváhání postupně mlátí jednoho mladíka za druhým svou kabelkou, a tím je donutí skončit se svým snažením. Muži urychleně nasedají na připravené motorky a chystají se na úprk. 

Fotografie: Unsplash

Ten ale také není tak jednoduchý. Jedna z posádek na motorce totiž neudrží rovnováhu a během pár centimetrů se ocitají na zemi. Odvážná stařenka k nim ale doběhne i nyní a pomocí kabelky, kterou celou dobu drží v ruce, je začne mlátit po hlavě. V tuto chvíli se již do celé situace připlétají další lidé, kteří postupně jednotlivé muže zpacifikují a předají místním policistům. Výkon a odvaha neznámé ženy je ale nevídaná a zaslouží obdiv.

Zdroj: SkyNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]