Kadeřník oslovil bezdomovce, který ihned očekával podraz. Dechberoucí proměna v elegána mu změnila život

Fotografie: Depositphotos

Tato proměna se opravdu povedla. Zarostlý muž, který žije mnoho let na ulici, se dočká obrovské proměny. A to vše díky laskavosti kadeřníka, jenž zdarma bezdomovce stříhá.

Deník Newly upozornil na činnost jednoho velmi neobvyklého kadeřníka. Ten se již řadu let věnuje péči o lidi bez domova. Tentokrát si vzal do parády opravdu hodně zarostlého muže. Neuvěříte, jak po zásahu kadeřníka vypadá. Není to však jen nový vzhled, co tento kadeřník lidem přináší. Navrácení důstojnosti a pocitu, že na nich také záleží, jim umí vykouzlit úsměvy na rtech.

Bezdomovce stříhá zdarma už roky

Joshua Coombes je kadeřník, ale dost neobyčejný. V roce 2015 se začal zajímat o jednoho bezdomovce, jehož denně potkával v Londýně, když chodil do práce. Pustil se s ním do řeči a pak ho napadlo, že by jej mohl trochu upravit. Tak vznikl jeho životní projekt, v němž pomáhá lidem bez domova získat zpět trochu důstojnosti a dát jim pocit, že jsou to stále lidé a zaslouží si také pozornost a péči.

Za léta, která se této činnosti věnuje, už ostříhal stovky lidí bez domova. Všechny tyto úžasné proměny dokumentuje na svém instagramovém účtu. Asi nejvýraznější proměnou však prošel bezdomovec Monty, kterého Joshua potkal v australském Sydney. Ten žil na ulici řadu let a jeho tvář byla skrytá pod dlouhými vlasy a neupravenými vousy. „Když jsem poprvé řekl ahoj, Monty vypadal překvapeně, jako bych byl první, kdo s ním toho dne mluvil,“ vylíčil Joshua jejich první setkání.

Kadeřník proměnil bezdomovce Marka: Z výsledku cizí lidé sotva poznali, že jde o stejného muže

Po jeho zásahu je muž k nepoznání

Chvíli si povídali a Joshua mu nabídl, jestli nechce trochu upravit. Montyho zarostlá tvář se brzy změnila a byl naprosto k nepoznání. Joshua jej hladce oholil a vlasy upravil do krátkého moderního sestřihu. Jeho výraz na fotografii mluví za vše. Nepoznali byste, že ten rozesmátý elegantní muž je ten, který ještě před chvíli vypadal, jako by žil roky na pustém ostrově.

Lidé byli z této změny unesení a všichni doufají, že Montymu to pomůže zlepšit jeho život. „Jste opravdu tak milý a laskavý. To, co děláte, je vždy neuvěřitelné, s takovou láskou a bez odsuzování. Být viděn a slyšen je obrovská lidská potřeba a vy to děláte, pro každého. Děkuji mnohokrát,“ napsala k této neuvěřitelné proměně jedna z komentujících.

Monty se také objevil na titulce Joshuovy nové knihy „Do Something for Nothing“, kde čtenáře provází osudy bezdomovců, se kterými se setkal. Kniha však není jen o stříhání vlasů a proměnách vzhledu. Zkoumá také témata lásky, přijetí, studu a vytrvalosti a zároveň čtenáře zve, aby se viděli jeden v druhém a rozpustili negativní stigmata kolem bezdomovectví. Na SvětěKreativity se můžete podívat na další úžasnou proměnu muže, kterého kadeřník změnil k nepoznání. Na ulici už se nevrátí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*