Módní účesy pro ženy po padesátce aneb jak být elegantní v každém věku

Jakákoliv žena bez rozdílu věku touží mít vlasy krásné, lesklé, upravené. Tipů na slušivé účesy je celá řada, jak pro velice krátké vlasy, tak pro ty dlouhé. My se však v tomto článku zaměříme na vlasy středních délek a vhodné účesy pro dámy zralejších věkových skupin.

Střední délka je tak akorát

Čím je žena starší, tím více intenzivnější péči musí dopřát své hřívě. Vlasy se s přibývajícím věkem mohou lámat, ztrácet na objemu a síle. Přirozeně mohou přijít i o svůj odstín a vlivem úbytku melatoninu vznikají vlasy šedivé. Vše se dá ale vyřešit spolu s šikovnou kadeřnicí, která vlasy obarví a prakticky zastřihne.

Střední délka vlasů, tj. na mikádo bude slušet všem věkovým kategoriím, především pak dámám starším. A mimo to, údržba těchto účesů není nijak náročná. Jaké typy účesů doporučujeme?

  • Klasické mikádo, bez ofiny: je vhodné pro ženy, které mají přirozeně vlasy slabé a potřebují docílit hlavně objemu, tento účes je pro tento efekt ideální.
  • Postupně sestřihané mikádo: slušet bude dámám starším, které si chtějí ušetřit nějaký ten čas spojený s péčí o vlasy, nebo i maminkám s malými dětmi, které nemají tolik prostoru s vlasy pracovat. Je to velice praktický střih a dobře vypadá.
  • Podkova: střih je vzadu kratší a po stranách obličeje delší. Je vhodný při slečny, dámy, ženy, které chtějí opticky prodloužit svou tvář. Jedná se o velice mladistvý účes, který vás doslova oživí a zatraktivní.
  • Mikádo s ofinou: skvělý tip pro ty ženy, které mají vysoká čela. Ofina jej opticky zmenší. Tento účes nemusí slušet každému, vhodná je ofina takzvaně na patku. Tento účes vás rozhodně omladí, budete vypadat téměř jako holčička!

Pokračujte ve čtení článku na další stránce