Módní účesy pro ženy po padesátce aneb jak být elegantní v každém věku

Jakákoliv žena bez rozdílu věku touží mít vlasy krásné, lesklé, upravené. Tipů na slušivé účesy je celá řada, jak pro velice krátké vlasy, tak pro ty dlouhé. My se však v tomto článku zaměříme na vlasy středních délek a vhodné účesy pro dámy zralejších věkových skupin.

Střední délka je tak akorát

Čím je žena starší, tím více intenzivnější péči musí dopřát své hřívě. Vlasy se s přibývajícím věkem mohou lámat, ztrácet na objemu a síle. Přirozeně mohou přijít i o svůj odstín a vlivem úbytku melatoninu vznikají vlasy šedivé. Vše se dá ale vyřešit spolu s šikovnou kadeřnicí, která vlasy obarví a prakticky zastřihne.

Střední délka vlasů, tj. na mikádo bude slušet všem věkovým kategoriím, především pak dámám starším. A mimo to, údržba těchto účesů není nijak náročná. Jaké typy účesů doporučujeme?

  • Klasické mikádo, bez ofiny: je vhodné pro ženy, které mají přirozeně vlasy slabé a potřebují docílit hlavně objemu, tento účes je pro tento efekt ideální.
  • Postupně sestřihané mikádo: slušet bude dámám starším, které si chtějí ušetřit nějaký ten čas spojený s péčí o vlasy, nebo i maminkám s malými dětmi, které nemají tolik prostoru s vlasy pracovat. Je to velice praktický střih a dobře vypadá.
  • Podkova: střih je vzadu kratší a po stranách obličeje delší. Je vhodný při slečny, dámy, ženy, které chtějí opticky prodloužit svou tvář. Jedná se o velice mladistvý účes, který vás doslova oživí a zatraktivní.
  • Mikádo s ofinou: skvělý tip pro ty ženy, které mají vysoká čela. Ofina jej opticky zmenší. Tento účes nemusí slušet každému, vhodná je ofina takzvaně na patku. Tento účes vás rozhodně omladí, budete vypadat téměř jako holčička!

Další tipy na módní účesy středních délek

Skvělá jsou mikáda ala podkova i pro ty dámy, které mají přirozené vlnité vlasy. Lokny padající do po stranách do obličeje budou přímo princeznovské. Tento účes je krásnou variantou i pro budoucí nevěsty. Pokud nemáte přirozené lokýnky, pouze je uměle vytvoříte kulmou a úžasný výsledek je na světě.

Slušivou variantou hlavně pro zralejší dámy je účes, který je na týlu hlavy velice krátký a po stranách obličeje a na temeni o něco delší a kaskádovitě sestřihaný. Opět zvětší objem a jeho údržba je jednoduchá a rychlá. Ať zvolíte jakýkoliv účes, podstatné je, abyste se líbila především sama sobě a střih vám vyhovoval.

Důležitá je i vlasová péče, nejen správný střih

Až půjdete od kadeřnice, nejspíš budete mít pocit „lehké hlavy“. Odbornice v salonu vaši hřívu podpoří různými přípravky a oživí její vzhled. Důležité je však v této péči pokračovat i v domácím prostředí.

Během každého mytí vlasů používejte vhodné kondicionéry, které zabrání nadměrnému vysoušení vaší hřívy. Šampony volte podle typu vlasů. Výhodnější je volit takové, které jsou kvalitnější.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]