Domácí přípravky na vlasy zabrání jejich vypadávání, podpoří lesk i pevnost a hloubkově vyživují kořínky

Fotografie: Freepik

Kvalitní vlasová maska bývá často poměrně dost drahá. Podobných ne-li lepších výsledků můžete ale dosáhnout i pomocí masek zcela přírodních, které vlas i vaši peněženku tolik nezatíží. Mnoho ingrediencí naleznete v kuchyni. Vyzkoušejte je a budete jistě nadšení.

Co potřebujete na přípravu domácí masky na vlasy?

Připravte si následující suroviny:

  • 20 gramů čerstvého droždí (1/2 kostky)
  • 1 čajovou lžičku medu
  • 1 lžíci vlažného mléka

Jak připravit a aplikovat domácí masku na vlasy?

Ve vlažném mléce rozpusťte pečlivě droždí i med. Kromě toho čerstvého lze použít i sušené. Až získáte hladkou homogenní hmotu, nechte ji asi dvacet minut kvasit na teplém místě. Poté směs naneste na čisté a vlhké vlasy od kořínků až ke konečkům.

Na hřívu následně navlékněte igelitový sáček či plastovou koupací čepici, omotejte ručníkem a nechte působit asi hodinu. Lepší bude, když necháte domácí masku na vlasech i dvě hodiny. Nakonec kštici opláchněte teplou vodou a omyjte klasickým způsobem se šamponem.

Fotografie: Pixabay

Proč je kvasnicová maska tak účinná?

Droždí a med dodá vašim vlasům vitamíny, minerální látky a mléko zase bílkoviny. Podpoříte tím jejich růst a zlepšíte i kvalitu. Vaše hříva se tak stane okouzlující pro okolí. Buďte krásná a neodolatelná. Masku používejte například jednou za 14 dní.

Fotografie: Pixabay

Tip na závěr: Vyzkoušejte i tyto skvělé domácí masky, které vaši hřívu zkrášlí

Masky na vlasy lze připravovat z celé řady dalších ingrediencí. Zkusit můžete třeba tuto: v misce si smíchejte půl lžíce olivového oleje, půl lžíce kokosového oleje a jeden vaječná žloutek. Směs na neste na kštici a nechte působit asi půl hodiny. Poté opláchněte teplou vodou.

Žloutek dodá vašim vlasům vitamín A, E, D a také cenné mastné kyseliny a proteiny. Olej zase pomůže ozdravit roztřepené konečky hřívy. Skvělá bude také maska z banánu: spojte tyto suroviny – mixovaný banán, lžičku přírodního medu, trochu citronové šťávy a půl lžičky olivového oleje.

Fotografie: Pixabay

Hmotu nechte na vlasech třicet minut a následně hřívu omyjte standardním způsobem. Banán je nejen chutným ovocem, ale také dokonalým pomocníkem, který vašemu účesu navrátí lesk.

Kromě olivového oleje je možné do vlasových masek použít i jiné. Perfektní bude například ten kokosový, nebo mandlový. Pečujte o svou kštici s láskou a budete stále okouzlující.

Fotografie: Freepik