Volba oblečení podle typu postavy. Existuje jich celkem šest a výrazně ovlivňují váš vzhled

Fotografie: Freepik

Abyste se dobře oblékali, je důležité znát své tělo a jeho proporce. Jen tak si můžete vybrat skutečně padnoucí a slušivé oblečení.  Věděli jste, že existuje hned 6 typů ženských těl? Zjistěte, které je vaše, abyste se lépe naučili, jak se oblékat slušivě a elegantně.

Různé typy postavy jsou dány geneticky strukturou kostí a svalů, ale také vlivem našeho životního stylu a dalších okolností jako je těhotenství nebo hormonální výkyvy.

Obdélník

Pokud jsou všechny vaše tělesné proporce přibližně stejně široké, máte tento typ postavy. Nejvhodnějším oblečením v tomto případě jsou krátké topy bez rukávů. Rovněž je třeba upřednostňovat oblečení s puntíky nebo jinými výraznými kulatými vzory. Pokud máte tento typ těla, můžete si dovolit vše odvážné, včetně různých průstřihů a odhalení.

Hruška

Pokud máte široké boky a malé poprsí, máte takzvanou postavu hrušky. Jde o velmi estetickou postavu, která působí velmi žensky. Pokud chcete svou postavu podtrhnout, je nutné vědět, jak vybrat ty správné kousky pro svůj šatník. Neváhejte a doplňte své oblečení pomocí náramků nebo náhrdelníků. Chcete-li, aby byla vaše menší prsa plnější, vsaďte na push-up podprsenky, které vytvoří harmonii mezi horní a dolní částí těla. Nenoste kalhoty cigaretového střihu, těsné sukně a objemné šaty.

Fotografie: Freepik

Jablko

Pokud máte tento typ těla, vaše poprsí a břicho jsou větší než boky, které jsou společně s pažemi štíhlé. Ti, kteří mají tento typ těla, mají tendenci přibírat spíše v oblasti trupu. Vyplatí se nosit košile nebo výstřihy do V. Toto oblečení vám umožní lépe definovat pas a vytvořit střední linii, která odděluje tělo na dvě části. Držte se dál od těsného oblečení, kulatých límců, legín nebo širokých opasků.

Přesýpací hodiny

Máte dobře definovaný pas a vyvážený poměr mezi hýžděmi a pasem. Vaší předností je také přirozeně kulatý zadek. Ramena jsou také zaoblená. Ti, kteří mají tuto postavu, si mohou dovolit nosit hodně různých druhů oblečení, protože se nemusí stydět předvést své křivky. Skvělé jsou vysoké podpatky, páskové sandály a podobné oblečení. Pokud je to možné, vyhněte se volnému oblečení a nápadným doplňkům.

Fotografie: Freepik

Obrácený trojúhelník

Tato stavba těla je charakteristická tím, že horní část těla je objemnější než dolní část. Z tohoto důvodu je třeba zdůraznit spíše spodní část, aby se vyvážila optická nesouměrnost. Budou vám slušet džíny s nízkým pasem, kostkované a pruhované topy, saténové šaty, šortky, robustní boty nebo kalhoty s vysokým pasem. Můžete si troufnout také na XXL náušnice a dlouhé náhrdelníky. Chcete-li vylepšit svoji postavu, nenoste volné šaty a topy, tříčtvrteční rukávy nebo polstrované ramenní vycpávky.

Kosočtverec

Pokud máte tuto stavbu těla, vaše tělo se vyznačuje výraznou šířkou boků a zúženým poprsí. Zároveň však můžete působit dojmem zaobleného břicha. Je tedy nutné zajistit vytvoření rovnováhy s horní částí těla a lépe definovat pas. Ze svého šatníku odstraňte všechny zúžené džíny, honosné potisky a robustní šály.

Zdroj: Women’sHealthMag