Množství a umístění vrásek na obličeji může prozradit mnohé o osobnosti jedince

Zdroj: Pixabay.com

S přibývajícím věkem na svém obličeji pravděpodobně spatříte nějaké ty počínající vrásky. Nevyhne se jim totiž žádná lidská bytost. Mnozí lidé chtějí zub času oklamat a dochází na různé vyhlazovací procedury. Tak si na oko zachovají mladistvější vzhled o něco déle. Pakliže se ale zadíváte na přirozeně stárnoucí lidský obličej, spatříte jemné záhyby, které mohou v mnoha ohledech naznačit, jaký má daný jedinec povahové vlastnosti.

Vrásky uprostřed čela

Hluboké vrásky na čele mívají lidé, kteří jsou v životě velmi aktivní a také neustále zaneprázdnění. Mohou naznačovat emoční i fyzické vyčerpání z důvodu dlouhodobého působení stresu. Někdy se objeví rýhy na čele i v důsledku častých migrén a bolestí hlavy. Tito jedinci by se měli naučit více odpočívat. Tím načerpají novou energii a mimo jiné posílí i svůj imunitní systém.

Postranní vrásky na čele

Také stojí za povšimnutí vrásky, které se tvoří na stranách čela. Ty mohou značit komplikace duševního i fyzického rázu. Čím hlubší jsou, tím horší se může zdát zdravotní stav.

Pokud chcete své zdraví zlepšit, vyhýbejte se hlavně lidem negativně smýšlejícím, kteří vám mohou nevědomky ubírat mnoho energie. Rýhy po stranách čela rovněž značí zvýšenou únavu, proto nezapomeňte zařadit do svého života i pravidelný odpočinek.

Fotografie: Pixabay

Hluboké vrásky na krku

Vrásky v oblasti krku se někdy nazývají i jako ty tvrdohlavé. Mívají je lidé neoblomní, kteří si urputně stojí za svým. Takoví jedinci si rovněž neradi připouští chybu a nejsou schopní řešit efektivně své problémy. Přitom kdyby tak učinili, v mnoha ohledech by se jim ulevilo a jejich život by byl daleko jednodušší a spokojenější.

Těchto vrásek se snadno zbavíte tak, že se dostanete do harmonie s vnějším světem a naučíte se přijímat své chyby. Rýhy na krku jsou patrné i u těch lidí, kteří trpí častými bolestmi hlavy a nedokážou přijmout sami sebe takovými jací jsou.

Fotografie: Freepik

Vrásky ve vnějších koutcích očí

Lidé, kteří mají jemné vrásky na vnější straně očí, bývají z podstaty velkými nadšenci a optimisty. Na život pohlíží zvesela a snaží si ho užívat plnými doušky. V případě, že jsou rýhy velmi hluboké, jedinec si nejspíš bere vše příliš k srdci a neví, jak se s tímto vypořádat.

Často se zabývá problémy svých rodinných příslušníků, nebo blízkých, a to mu zbytečně ubírá energii. Pokud se tito lidé nenaučí být silnějšími a odolnějšími, snadno se dostanou do osidel manipulátorů.

Fotografie: Freepik

Vrásky kolem úst

Pozorujete i sebe vrásky kolem úst? Pak jste pravděpodobně bytostí plachou, která má problémy se sebevědomím a prosazováním svých vlastních názorů. Lidé, kteří mají kolem úst vrásky velice hluboké, trápí celkové duševní a fyzické vyčerpání. Je potřeba se vzchopit a bojovat za sebe. Aby nedocházelo k zdravotním komplikacím, zaměřit by se měl jedinec na posilování sebevědomí a také utužení imunitního systému.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]