Proteinové masky na opravu poškozených vlasů. Nejlepší způsob, jak jim vrátit jejich původní krásu

Fotografie: Freepik

Každý z nás chce mít nádherné a zdravé vlasy. Někdy to ovšem není nejjednodušší. Proteinové masky, které si vyrobíte v pohodlí domova, jsou velmi levné, jednoduché a zaručeně fungují.

Je možné být přirozeně krásná se správnými ingrediencemi, ze kterých připravíte domácí proteinové masky. Zjistěte, jak pomocí těchto receptů můžete opravit své suché a poškozené vlasy. S těmito domácími ošetřeními budete mít vznešené a lesklé vlasy.

Nejdříve bychom se ale měli podívat, co všechno vám může poškodit vlasy. Je toho skutečně hodně, a proto je důležité, abychom se o svou hřívu správně starali. I takový detail, jako je časté kartáčování nebo spánek s mokrými vlasy, může způsobit jejich lámání, poškození a následné vypadávání.

Fotografie: Freepik

Nejčastější příčiny poškození vlasů jsou opakované kartáčování, barvení, slunce a mnoho dalšího. Dalším problémem je příliš časté mytí vlasů, které snižuje množství mazu na pokožce hlavy a lipidový film, který hydratuje vlasovou hmotu. Poškodit je může také opakovaný styling a špatná údržba. Samotný šampon nestačí. Je důležité starat se o vlasy podle toho, o jaký typ se jedná. Důležitá je především hydratace, správná frekvence a vhodné produkty.

Vaječná maska

Vejce jsou mimořádně bohatá na bílkoviny a jsou přírodními složkami, které jsou ideální pro ochranu vlasového vlákna a jeho restrukturalizaci. Klíčem je vědět, jak je používat. Potřebovat budete jen 2 žloutky a 2 lžíce olivového oleje. Dejte suroviny dohromady a míchejte metličkou, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Naneste štětcem na suché a čisté vlasy a nechte 20 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Avokádová maska bohatá na zdravé tuky

Na avokádovou masku potřebujete polovinu avokáda, vejce a 2 lžíce olivového oleje. Smíchejte všechny ingredience v nádobě. Poté ho aplikujte na suché a čisté vlasy. Směs nechte působit po dobu 40 minut, než ji opláchnete vlažnou vodou. Tento rituál hluboce hydratuje a brzy budete moci své věci rozproudit vznešenou hřívou. Díky obsahu dobrých tuků je olivový olej skutečným zázrakem.

Jedinečná a velmi levná banánová maska

Na tento domácí prostředek budete potřebovat jen polovinu banánu, lžíci medu, 2 lžíce majonézy, 4 lžíce kokosového mléka a lžíci olivového oleje. Smíchejte všechny ingredience v mixéru a míchejte, dokud nezískáte homogenní tekutinu. Štětcem nanášejte od kořenů ke konečkům. Tuto přírodní masku nechte působit asi hodinu a poté ji opláchněte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Potraviny, které obsahuje, jsou velmi bohaté na bílkoviny a vyživují vlasy. Bonusem je kokosové mléko, které přispívá k růstu. Ideální je pro všechny, kteří trpí problematikou s padáním vlasů.

Kokos je také skvělý pro pokožku a poskytuje vám výhody, o které zaručeně nechcete přijít. Velkou výhodou těchto receptů je fakt, že jsou jednoduché, rychle a snadno je připravíte a většinu potřebných surovin již máte doma. Můžete si proto masku udělat kdykoli budete potřebovat a nemusíte utrácet stovky korun za chemické přípravky, které nemají takový účinek.

Zdroj: Bustle