Koronavirus a domácí mazlíčci: Problémy dle odborníků nehrozí

Koronavirus se šíří doslova jako lavina. Stále se mluví jenom o lidech, ale lidé se začínají ptát, jak jsou na tom jejich domácí mazlíčci. Pokud vás toto téma také zajímá, podívejte se na informace, které se zatím podařilo najít. A jejich výsledkem je, že pokud doma máte psa a kočku, tak se nemusíte ničeho závažného obávat.

Několik zpráv o nákaze zvířat

Možná jste zachytili zprávy o tom, že koronavirus byl pozitivně testován u několika psů. To pochopitelně celou řadu lidí vyděsilo a začali si pokládat otázku, zda jejich domácí mazlíček nemůže být nakažen, pokud oni sami nákazu mají. Právě pár případů, které se objevilo, dalo mnohým lidem velkou nejistotu.

Odborníci uklidňují

V souvislosti s nákazou se samozřejmě do boje a do zjišťování faktů o koronaviru zapojili i mnozí odborníci na zvířata. Byli to hlavně lidé z IDEXX Laboratories, kteří provedli odběry několika tisíc vzorků, aby zjistili, zda nemoc SARS-CoV-2 nemůže napadat zvířata. Z těchto odebraných vzorků nebyl ani jeden pozitivní, což mnoho majitelů pochopitelně uklidňuje.

Stejný názor zastávají také odborníci z Amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí v Atlantě. I to začali zkoumat, zda koronavirus může nebo nemůže napadat domácí mazlíčky a jejich výsledky jsou také spojeny s vyjádřením, že rizika jsou minimální. Se shodnými informacemi přišlo i Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí.

Není se čeho obávat

Pokud tedy doma máte domácího mazlíčka, není důvod se čehokoliv obávat. Pravděpodobně nehrozí, že by se u něho koronavirus objevil. Zvláště pokud budete dodržovat všechna doporučení, se kterými odborníci přicházejí. Základem je tedy především dostatečný hygiena a případné omezení lidského kontaktu. To platí jak o vaší domácnosti, tak o veřejných místech, jelikož jako člověk nikdy nevíte, kdo může být osobou vedle vás a zda náhodou právě on nemocí COVID-19 netrpí, i když v tuto chvíli nemá příznaky.

Fotografie: Pixabay, Unsplash

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]