Zbavte se zápachu kočičí moči díky účinným přírodním prostředkům

Fotografie: Freepik

Kočky potřebují speciální péči, když přijde na jejich toaletu. Z té se často šíří nepříjemný zápach kočičí moči, kterého se velmi těžko zbavuje. Budete-li znát přírodní triky, bude se vám žít mnohem lépe.

Kočky, naši čtyřnozí společníci, nás probouzí uprostřed noci a škrábají nábytek, ale láska, kterou k nim chováme, je nepopsatelná. Silný zápach kočičí moči je ovšem velkým problémem, se kterým se potýká prakticky každý majitel těchto jedinečných zvířat. Proto přijímáme nepříjemnosti, které přichází s nimi. Milovníci koček to vědí, bez toho se jednoduše neobejdou. Každý tvor si musí dojít na záchod. Jak se ale zbavit zápachu, především pokud jste ještě kočku nenaučili na bedýnku?

Fotografie: Freepik

Přítomnost koček nás uklidňuje, jejich vrnění nás uvolňuje a mňoukání, navzdory všem očekáváním, nás rozhodně neruší. Je to proto, že je milujeme. Díky tomu jsme schopni se smířit s jejich chováním a všemi rozmary. Ale stane se, že kočka dělá nějaké hloupé věci, které by vás mohly naštvat. Jednou z nich je také močení, které najdete na určitých místech domu, která pro to nejsou určená. Jak se tohoto zápachu zbavit?

Ocet a rozmarýn

Ocet je proslulý svým antibakteriálním účinkem a schopností pohlcovat nepříjemné pachy. Jedná se proto o správnou ingredienci, která odstraní pach kočičích záchodů, a vyčistíte s ní celý dům. Kyselina octová má dezinfekční a antimikrobiální aktivitu. Chcete-li jej použít k tomuto účelu, musíte smíchat sklenici octa s litrem vody a umýt postiženou oblast, ke které byla kočka nemilosrdná. Tento octový roztok eliminuje bakterie a zápach.

Fotografie: Freepik

Rozmarýn překoná nepříjemný zápach díky své zvláštní vůni. Za tímto účelem uvařte litr vody s rozmarýnem a nalijte tento roztok do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte tento domácí a dokonale nezávadný prostředek na všechna místa, kde má vaše kočka tendenci močit, a také do okolí daného místa. Výrazně to zmírní zápach.

U rozmarýnu nelze zaručit, že pach zcela zmizí, ale minimálně se postaráte o jeho zmírnění. Navíc ho má doma téměř každý z nás, takže ani příliš neušetříte.

Prášek do pečiva a citron

Je známo, že prášek do pečiva dezinfikuje znečištěné nebo páchnoucí látky. Pokud vaše kočka čůrala na omyvatelnou látku, vložte ji do větší nádoby naplněné vodou a jedlou sodou. Můžete také vydrhnout rohy domu zasažené kočičí močí vodou smíchanou s jedlou sodou, abyste dezinfikovali nepříjemné pachy z podestýlky pro kočky nebo z jiného místa, kde se potřebujete pachu zbavit.

Fotografie: Freepik

Citron je další možností, kterou můžete využít a je velmi efektivní. Ideální je, pokud se pachu skutečně nemůžete nijak jinak zbavit. Postiženou oblast můžete potřít polovinou citronu. Poté prostor opláchněte vlažnou vodou, abyste odstranili nepříjemný zápach.

Velkou výhodou těchto prostředků je, že nejsou nejen velmi levné, ale také nezávadné. Přirozené složky docílí toho, že se zbavíte nepříjemné vůně v celém domě, ale zároveň neohrozíte zdraví své kočky nebo dětí.

Zdroj: PetMD

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]