Kolem kartonové krabice procházely stovky lidí. Jediný hrdina, který do ní nahlédl, málem dostal infarkt

Fotografie: Depositphotos

Ochránci zvířat jsou už na ledasco zvyklí. I je však zaskočil tento nález od silnice. Neznámý člověk tu v kartonové krabici nechal obrovské množství štěňat.

Neuvěřitelný nález učinili lidé, kteří se procházeli po venkovské silnici. Někdo tu pohodil kartonovou krabici plnou štěňat. Přivolaní ochránci zvířat měli plné ruce práce, aby se o všechna postarali. Naštěstí jim pomohli dobrovolníci, již se do záchrany zapojili ve velkém a posílali peníze i jiné potřeby.

Tohle ještě neviděli ani ti nejzkušenější

Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím, když viděli, co se ukrývá v kartonové krabici odložené na venkovské silnici v americkém Missouri. Dohromady se tu tísnilo neuvěřitelných 30 malých štěňátek. Nálezci okamžitě kontaktovali organizaci na ochranu zvířat, jež si nadílku malých opuštěných štěňat přijela vyzvednout. I zkušení záchranáři byli tímto nálezem šokováni.

„Samozřejmě jsme narazili na mnoho vyhozených a opuštěných vrhů štěňat a psů, ale nikdy jich nebylo tolik na jednom místě. A tato štěňata byla tak mladá. Bylo to prostě srdcervoucí,“ řekla webu TheDodo výkonná ředitelka Wright-Way Rescue Christy Andersonová. Štěňátka byla převezena k veterinárnímu vyšetření. Ukázalo se, že musí pocházet alespoň ze tří samostatných vrhů, protože byla různě stará. Některá měla na sobě klíšťata, která bylo třeba odstranit, jinak však byla štěňátka v dobrém stavu.

Muž našel v popelnici psa oblepeného lepicí páskou. Majitelka si myslela, že se pouze ztratil

Zvedla se obrovská vlna pomoci

„Chtěli jsme se podělit o srdečné zprávy a vyjádřit hlubokou vděčnost za neuvěřitelnou odpověď na náš předchozí e-mail ohledně 30 opuštěných štěňátek nalezených v Missouri. Díky vaší velkorysosti a neúnavnému úsilí našich oddaných dobrovolníků a zaměstnanců, kteří od pátku pracovali přesčas, jsou tato vzácná štěňata nyní v bezpečí ve Wright-Way Rescue,“ informovali ochránci zvířat na svých facebookových stránkách.

Po oznámení tohoto neuvěřitelného nálezu se totiž zvedla velká vlna solidarity a mnoho lidí přispívalo penězi nebo vybavením, aby byla štěňátkům zajištěna potřebná péče. Všem pejskům se teď díky tomu daří velmi dobře. Před ochránci však stojí další nelehký úkol. Najít tolika pejskům nové majitele nebude nic jednoduchého.

Ale první zájemci se už hlásí a všichni pevně věří, že nakonec najdou domov pro všechny. Tato štěňátka si jistě zaslouží lásku, kterou na počátku života mít nemohla. Na SvětěKreativity jsme psali o podobném příběhu se štastným koncem. Pohybující se pytel na okraji silnice vyděsil řidiče. Přivolaná policie v něm objevila vyhozená štěňata.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*