Propadlá půda spolkla bezmocného koně. Na záchraně pracovalo 60 lidí dlouhé 3 hodiny

kůň
Fotografie: Freepik

Neobvyklou záchranu má za sebou tato parta hasičů, před kterými stál nelehký úkol. Přes půl tuny vážící kůň zůstal po propadu půdy uvězněný v bahně.

Deník UPI informoval o dramatické situaci, která se odehrála na zahradě rodinného domu v Los Angeles. Majitelé zde chovali 20letou klisnu Lucky. Její majitelka se na ní zrovna projížděla po pozemku, když se pod nimi půda začala propadat. Lucky zůstala uvězněná pod těžkou hlínou. Do její záchrany se nakonec zapojilo celkem 60 lidí.

Pod klisnou se z ničeho nic propadla půda

Silné deště, které oblast kolem amerického Los Angeles sužovaly koncem února, byly nejspíše důvodem, proč se pod klisnou propadla půda na rodinné zahradě. Majitelka se jako každý den projížděla na svém koni, když se pod ním začala doslova bortit země. Lucky se propadla do podemleté díry. Její majitelka přes ni přepadla, ale naštěstí utrpěla jen lehčí zranění.

Zato Lucky zůstala uvězněná pod vrstvou těžké hlíny a nemohla se hnout. Přes půl tuny vážící kůň byl v pasti téměř až po krk. Jeho vyproštění si vyžádalo obrovské nasazení mnoha lidí. Přijely desítky hasičů, ale koně se jim nepodařilo z těžké půdy vytáhnout. Na pomoc tak museli zavolat pracovníky s těžkou technikou. Podařilo se jim kolem koně umístit pásy, díky kterým jej mohla těžká technika nakonec z této pasti vyprostit.

Myslel, že ve stodole našel 4 opuštěná koťata. Když zjistil, o jaké zvíře se jedná, začal panikařit

60 lidí pracovalo tři hodiny na záchraně klisny

Záchranná akce trvala přes tři hodiny a Lucky byla celkově uvězněná pod půdou dlouhých sedm hodin. Poté, co ji konečně vysvobodili, se zdála v pořádku. Majitel uvedl, že se hned nažrala, což je podle něj dobré znamení. Nebylo ani patrné, že by utrpěla vážné zranění. „Přestože se obloha v Los Angeles naštěstí vyjasnila, s přechodem bouří, které zaplavily Golden State, skutečně existují nebezpečí, která pro lidi, domácí mazlíčky a hospodářská zvířata zůstávají,“ upozornil Hasičský sbor Los Angeles na svých facebookových stránkách.

Podobných „pastí“ mohlo během dešťů vzniknout mnoho a hasiči tak nabádají k opatrnosti. Lucky však nakonec měla velké štěstí a sesuv půdy přežila. Na tuto neobvyklou záchrannou akci, do které se zapojilo přes 60 lidí, se podívejte v přiloženém videu. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také o další dramatické záchraně koně, kterého policisté nenechali v hořící stáji napospas plamenům.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]