Čtyřnozí uprchlíci, o kterých se moc nemluví. Rodina odmítla opustit válečnou zónu bez svého mazlíčka

Fotografie: Depositphotos

Jedna žena, která nedávno uprchla z Ukrajiny, se podělila o svůj příběh o tom, jak musela začít prchat ze své rodné země. Odmítla ale opustit svého starého psa.

Všichni lidé neustále myslí na Ukrajinu, protože je stále uprostřed invaze ruských sil. Z tohoto chaosu již vyšlo mnoho příběhů, některé smutné, některé inspirativní, o odporu a statečnosti občanů. Ukrajinka jménem Alisa (35 let) popsala svoji velmi nebezpečnou cestu z rodné země. Jako programátorka pro německou společnost měla šanci odejít z válkou zničeného Kyjeva do Polska, ale dostat se na hranice nebylo vůbec snadné.

Pes na tom byl špatně

Alisa vzpomíná, jak jela 16 hodin z hlavního města do vesnice, nacpaná v jediném autě s mámou, sestrou, jejich dvěma manžely, čtyřmi dětmi a starším německým ovčákem. To musela být opravdu náročná cesta. Byli stále v nebezpečí, když opouštěli vesnici, aby se dostali na hranice, ale bylo tam tolik aut, že museli jít dalších několik kilometrů pěšky za chladného počasí.

Fotografie: Depositphotos

Ale poslední úsek cesty byl obzvláště obtížný pro staršího psa. Tomu je totiž už 12 let a měl velké potíže s chůzí, každý kilometr upadl a nemohl se znova postavit. Alisa zastavovala auta a žádala o pomoc, ale všichni odmítali. Ještě k tomu jí hodně lidí radilo, ať psa nechá být a jde k hranicím sama. To však Alisa odmítala.

Pes je pro ni úplně všechno

Její pes je pro ni rodina a ona ji nehodlala opustit. Alisa nedávno ztratila otce a musela utéct z domova, nedokázala si představit ztratit ještě pejska. Ten s ní totiž zažil všechny šťastné i smutné chvíle. Byl to pes její matky a je to všechno, co jí tu po ní zbylo. Na tuto náročnou cestu tak zkrátka musela vzít i jeho.

Rodina se dostala na hranici a na sedm hodin byla umístěna v přeplněném stanu. Byli tam všichni a všichni měli mokré nohy. Muselo to být náročné jak fyzicky, tak psychicky. A i když se tam všichni dostali v pořádku, Alisa dostala srdcervoucí zprávu. Jejímu manželovi totiž nebylo dovoleno překročit hranici kvůli jeho věku a mobilizačnímu rozkazu. Ona tak musí být velmi statečná.

Zdroj: TheAnimalClub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]