Z hroudy bláta se ozývaly podivné zvuky. To, co v ní objevil veterinář, ještě v životě neviděl

hrouda bahna
Fotografie: Freepik

Při procházce narazili na velkou kouli ztvrdlého bahna. Překvapilo je, že z ní vycházely syčivé zvuky. Věděli, že tady někdo potřebuje rychlou pomoc.

U silnice našli zvláštní hroudu bahna. Z hnědé slepené koule se ozývaly zoufalé zvuky. Bylo jasné, že je tu uvězněné nějaké zvířátko. Neváhali a neidentifikovatelnou kouli převezli na veterinární kliniku. Tady chvíli trvalo, než se lékařům podařilo zjistit, co se v kouli bahna schovává. Podívejte se na toto roztomilé zvířátko, které si teď zase může užívat svobodného života.

Hroudu přivezli na veterinární kliniku

Deník Newly informoval o neobvyklém nálezu, který se povaloval u silnice poblíž anglického Chichesteru. Byla to velká koule zaschlého bahna, což by ještě nebylo tak zvláštní. Z koule se však ozývaly zvláštní syčivé zvuky. Milovníkům zvířat bylo jasné, že musí jednat. Kouli bahna vzali a nešťastné zvíře převezli na veterinární kliniku. Co se skrývalo uvnitř, to však pracovníci objevili až za nějakou dobu.

Nejdříve bylo potřeba opatrně bahno odstranit. Jak se vrstvy bahna odlupovaly, začal se odhalovat roztomilý ježeček, kterého se nakonec povedlo zcela osvobodit. Klinika Brent Lodge, jež se věnuje péči o divoká zvířata, pak zveřejnila na svých facebookových stránkách fotografie tohoto malého nešťastníka. Ten se nejspíš snažil utéct před dotěrným psem.

Vyčerpaný pes přežíval v díře plné odpadků více než 3 dny. Ochránci zvířat ho úspěšně zachránili

Ještě nějakou dobu strávil na klinice

Spadl však do bahnitého příkopu a jak se kutálel, nabral na sebe mokré bahno. To nakonec zaschlo a ježkovi tak úplně znemožnilo pohyb. Naštěstí mu zůstal alespoň prostor na dýchání a díky pozorným milovníkům zvířat mohl být zachráněn. Jakmile se z tvrdé krusty vyloupnul, začal tiše prozkoumávat své okolí.


Roztomilý ježeček musel nějakou dobu zůstat na klinice. Potřeboval totiž trochu přikrmit, než mohl být opět vypuštěn do volné přírody. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také o jiné záchraně roztomilého zvířátka. Muž na autobusové zastávce zaslechl podivné zvuky. Někdo do odpadkového koše vyhodil kotě v krabici.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*