Vyčerpaný pes přežíval v díře plné odpadků více než 3 dny. Ochránci zvířat ho úspěšně zachránili

Fotografie: Depositphotos

Ochránci zvířat mají na kontě další zachráněný život. Tentokrát vysvobozovali fenku, která spadla do starého zásobníku na obilí. Najít se ji však podařilo na poslední chvíli.

Velké štěstí měla nakonec fenka, o jejímž případu informoval deník UPI. Majitelé ji postrádali už více než tři dny. Nešťastnou náhodou se zaběhla do areálu místní firmy, kde spadla do starého nepoužívaného zásobníku na obilí. Záchrana přišla opravdu na poslední chvíli. O moc déle by v díře s odpadky a vodou nepřežila.

Slyšeli ji už v pátek, ale nenašli

Zaměstnanci firmy Cache Commodities v americkém Utahu zaslechli v pátek nějaké kňučení na pozemku rozlehlého areálu firmy. Snažili se přijít na to, odkud zvuk vychází, ale nic nenašli, a tak odešli domů. Když se v pondělí vrátili opět do práce, slyšeli znovu kňučení a nářek psa. Tentokrát se jim podařilo ubohé zvíře vypátrat. Pětiletá fenka Mo spadla do starého zásobníku na obilí.

Ten už byl jen plný odpadků a vody, jež dosahovala do výšky asi 30 cm. Pes tu strávil uvězněný tři, možná až čtyři dny. Zaměstnanci ihned zavolali ochránce zvířat, kteří ihned přispěchali na pomoc. „Byla tak unavená, že když jsme ji našli, nevydávala žádné zvuky. Nemohla ani vstát a chodit. Třásla se a byla špinavá od bláta a prachu,“ řekla úřednice orgánu pro kontrolu zvířat Rachel Tooneová pro KSLTV. Důstojník Carter slezl dolů a vysílenou Mo vynesl ven.

Díky veterinární péči se rychle zotavila

Ta byla ihned převezena na místní veterinární kliniku, kde dostala tekutiny, koupel a byla jí nasazena antibiotika. Kvůli horečce si ji nechali na klinice přes noc. Pak už si ji mohli vyzvednout šťastní majitelé. Mo okamžitě ožila, když uslyšela hlas své paničky, jež ji zoufale hledala už tři dny. Mo se zaběhla do areálu této firmy, kam nejspíš pronásledovala mývala.

Díky tomu, že Mo byla očipovaná, mohli její majitele opravdu rychle najít. Na tuto záchranu reagovalo pochvalně i mnoho lidí v komentářích na sociálních sítích. „Skvělá práce všem stranám, hlavně tomu, kdo fenku uslyšel a zapojil ty správné lidi, aby zachránili její život,“ zněl jeden z nich. Na SvěteKreativity jsme psali také o další záchraně psa, jenž by bez všímavého člověka nepřežil. Podívejte se na tuto velkou proměnu zanedbaného a vyhublého psa.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]