Malý hrdina si zaslouží nejvyšší možné uznání. Zachránil otce i sestru před utonutím

Fotografie: Freepik

Obrovskou odvahu prokázal teprve sedmiletý chlapec, který přes hodinu a půl plaval ke břehu, aby zavolal pomoc pro svého otce a sestru.

Když si rodina Poustových vyjela na projížďku lodí, kterou podnikla již tolikrát předtím, nikdo z nich netušil, že se tento rodinný výlet promění v hrůzostrašné drama. Otec se svými dvěma dětmi – starším Chasem a mladší Abigail, vyrazil poslední květnový pátek rybařit na řeku St. Johns. Vše probíhalo v poklidu, ale stačila chvilka otcovy nepozornosti a z výletu se stal boj o přežití.

Fotografie: Depositphotos

Otec rybařil, děti si hrály

Rodina nastoupila na loďku a otec s ní vyjel na řeku, kde jí po nějaké chvíli ukotvil. Zatímco si připravoval náčiní potřebné k rybaření, děti plavaly ve vodě okolo loďky. Malá Abigail byla zvyklá se přidržovat zádi lodi, protože ještě nebyla tak zdatná plavkyně a její starší bratr Chase plaval okolo ní. Ten den ale byly proudy v řece příliš silné, Abigail se loďky neudržela a proud ji strhl s sebou.

Chase se okamžitě vydal za svojí sestrou, aby jí pomohl. Abgail naštěstí měla na sobě záchrannou vestu, takže se nepotopila, a Chase ji tak mohl chytit. Jen co otec spatřil, že se jeho děti vzdalují od loďky, na nic nečekal a okamžitě skočil do vody za nimi. Protože proud Abigail rychle odnášel, dalo mu dost práce je vůbec dostihnout. Celou dobu na ně křičel, že je moc miluje, a na Chase, aby doplaval pro pomoc.

Malý velký hrdina

Chase prokázal neuvěřitelnou odvahu a výdrž, když se pokoušel doplavat ke břehu. S říčními proudy zápasil dobrou hodinu a půl, než se dostal na nábřeží. Většinu doby přitom plaval na znak, aby mu síly neubývaly tak rychle. Jakmile došlápl nohou na suchou zem, rychle se rozběhl k prvnímu domu a volal o pomoc. Přivolaní hasiči a záchranáři pak začali hledat jeho otce a sestru. Nalezli je až po hodině, a to více než dva kilometry od jejich zakotvené lodi.

Fotografie: Depositphotos

Otec je na svého syna jistě právem pyšný – měl říci i to, že nebýt jeho, nežil by on ani Abigail. Záchranáři vychvalují výkony všech tří členů rodiny, protože ten den byly proudy v řece opravdu silné a udržet se v nich po tak dlouhou dobu je chvályhodné. Sám Chase svůj plavecký výkon nemá nijak hodnotit, ale prý pouze zmiňuje, že doplavat na nábřeží bylo opravdu náročné – většinu cesty absolvoval plaváním proti říčnímu proudu.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]