Sedmiletý chlapec předvedl neobyčejný čin. Vlezl do hořícího domu, aby zachránil život své malé sestře

Fotografie: Depositphotos

Jen málo věcí na světě je tak děsivých jako požár domu, a to zejména proto, že jeho následky jsou často obrovské. Když vám vyhoří dům, obvykle přijdete o vše, co vlastníte.

Počet úmrtí při požárech se v posledních letech naštěstí výrazně snížil. Domy se zlepšily, lidé se zdokonalili v instalaci účinných varovných systémů a v neposlední řadě díky hrdinskému úsilí, které se vynakládá, když dojde ke katastrofě. Jedním z takových hrdinů je sedmiletý Eli z amerického Tennessee, jenž v prosinci loňského roku vlezl do hořícího rodinného domu a zachránil 22měsíční sestřičku Erin. Nyní ho za jeho odvahu všichni obdivují, ale on sám si nemyslí, že by to bylo něco výjimečného.

Nejprve byl cítit kouř

Bylo to 8. prosince loňského roku, kdy se malá rodina se třemi dětmi a dvěma dospělými rozhodla jít brzy spát. Po uložení dětí do postele si šli rodiče Nicole a Chris Davidsonovi lehnout sami. To už bylo kolem půl deváté večer a v domku byl klid. Ten však netrval dlouho, protože po několika hodinách se Nicole probudila a ucítila silný zápach, kterého se vždycky bála.

Fotografie: Unsplash

V domě byl cítit kouř, a protože má za sebou hasičskou minulost, věděla, že musí jednat rychle. Okamžitě vzbudila manžela a děti a opustili dům. Kvůli hustému kouři se však nemohli dostat do posledního pokoje, v němž spala 22měsíční Erin. Holčička si vůbec neuvědomovala, jak děsivé drama se odehrává za dveřmi jejího pokoje.

Prolezl oknem do domu

Jakmile vyšla rodina ven, manžel se rozběhl kolem domu, aby zjistil, jestli by nemohl vlézt dovnitř Erininým oknem, a tak ji zachránit. Okno však bylo příliš vysoko a oheň se teď rozpínal tak rychle, že věděl, že nebude mít čas hledat žebřík, než se oheň rozšíří po celém domě. Tehdy ho napadlo zvednout Eliho a nechat ho, aby přinesl svou malou sestřičku. Zhodnotili situaci a protože Chris měl také hasičskou minulost, rozhodli se to zkusit.

Fotografie: Depositphotos

Rychle zvedl Eliho k oknu, ten bez váhání vlezl dovnitř, vzal malou sestřičku a odnesl ji do bezpečí. Pak sám vylezl ven. Když po několika minutách přijeli hasiči, byl už celý dům v plamenech, ale rodina byla v bezpečí, a to díky Eliho hrdinskému úsilí. „Opravdu jsem si nemyslel, že to zvládnu. Měla jsem strach, ale zároveň jsem nechtěl, aby sestra zemřela,“ řekl pak Eli v rozhovoru.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]