Svobodnou matku oslavuje celý svět. Neváhala ani vteřinu a vběhla do hořícího domu, aby z plamenů zachránila své 4 děti

Fotografie: Depositphotos

Svobodnou matku čtyř dětí postihla katastrofa, když se její dům ocitl v plamenech. Přesto žena projevila obrovskou odvahu, když se do hořícího domu bezhlavě vrhla.

Mateřská láska je bezpodmínečná. Stačí jeden úsměv vašeho děťátka a zapomenete na všechny starosti. Je pouze tady a teď. Ten malý drobeček, pro něhož jste celý svět, spoléhá, že uspokojíte jeho základní fyziologické potřeby, zahrnete ho láskou a budete tady pro něj po celý život. Důkazem takové lásky je matka jménem Mikala z Michiganu, která se vrhla do hořícího domu, aby zachránila své 4 děti.

Svobodná matka vběhla do hořícího domu

Mikala Vish z Michiganu je skutečnou hrdinkou dnešního příběhu. Každá matka potvrdí, že by pro své dítě položila život, ale když dojde na lámání chleba, skutečně by dokázala vběhnout například do hořícího domu a riskovat strašlivou smrt uhořením, aby zachránila své děti? Svobodná matka Mikala to udělala. Opakovaně běžela do svého domu, jenž se ocitl v plamenech, aby vynesla ven své děti ve věku 4, 6 a 12 let a nejmladší staré pouhých 9 měsíců.

Fotografie: Pixabay

Statečnost, s jakou se hasiči ještě nesetkali

Hasiči z Chelsea, poručík Derek Klink a kapitán Scott Basar, uvedli, že Mikala několikrát vběhla do domu, aby postupně vynesla všechny 4 děti. Poručík Klink to nazval tím nejhrdinštějším skutkem, s jakým se za celou svou kariéru u hasičů setkal. „Lidé nás nazývají hrdiny, ale v tomto případě nešlo vůbec o nás. Veškeré uznání si zaslouží Mikala,“ uvedl poručík Klink. Stejně tak Mikalu oslavoval i poručík Basar: „Je to absolutní hrdinka.“

Fotografie: Pixabay

Popáleniny druhého a třetího stupně

Mikala během záchrany svých dětí utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na více než 60 % svého těla. Z dětí byl v nejhorším stavu 6letý chlapec, jenž byl popálen na rukou, nohou a zádech. Oba čeká ještě dlouhá cesta k úplnému zotavení, zřejmě jim zůstanou i nějaké jizvy jako vzpomínka na hrůzný zážitek, ale také na to, že celá rodina přežila.

Fotografie: Pixabay

Veřejná sbírka na podporu statečné matky

Matčino hrdinství zasáhlo celý národ, hlavně pak manželku jednoho z hasičů, Brynnu Klink, ženu poručíka Dereka Klinka. Mají děti přibližně ve stejném věku, takže jejich soucit s Mikalou přišel okamžitě. Brynna se rozhodla založit veřejnou sbírku na GoFundMe, což je světová online platforma, kde můžete zřídit nadační fond pro různé účely.

Fotografie: Pexels

Brynna cítila potřebu podpořit tuto matku s velkým M. Peníze darované na GoFundMe půjdou na potřeby rodiny poškozené požárem domu. Od založení sbírky bylo již za pár dní vybráno více než 75 000 dolarů ze 100 000. To je v přepočtu zhruba 1 635 600 korun.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]