Matka zmizela, když holčičce bylo 11 let. Informaci, kterou se o ní dcera později dozvěděla, vžene slzy do očí

Fotografie: Depositphotos

Srdcervoucí příběh mladé ženy, které se v životě přihodilo něco, co nechce a nemělo by zažít žádné malé dítě, ba ani dospělý.

Když bylo Alici 11 let a jejímu bratrovi 9 let, stalo se to, co si nepřeje zažít vůbec nikdo. Jejich matka se zkrátka nevrátila večer z práce domů. Všichni ji dlouho hledali a divili se – kam by mohla mladá maminka jít? Postupem času se všem v hlavě honily ty nejčernější myšlenky. Měsíce pátrání po zmizelé ženě však uběhly bez jediného výsledku, beze stopy. Příbuzní mladé matky však časem přestali plakat a poněkud se zachmuřili. Dokonce i Alicina babička mlčela. Jak se později ukázalo, vše mělo svůj důvod.

Kam zmizela maminka?

Alice ani její bratr nechápali, proč se to všechno děje. Pro tak malé děti byla ztráta milované maminky neskutečná tragédie. Čas však nakonec tu největší bolest otupil. Později děti z nějakého důvodu uvěřily, že se matce stalo něco divného, že možná někam zmizela a otec a další jejich příbuzní jim nechtějí říct pravdu.

Fotografie: Freepik

Nečekané setkání po letech

Po dlouhých 8 letech, když bylo dívce 19 let, se stalo něco neuvěřitelného. Alice byla na návštěvě u své kamarádky v jiném městě a potkala svou matku v autobuse cestou na nádraží. Aniž se Alice stačila na cokoliv zeptat, matka na další zastávce vystoupila a zmizela. Vůbec se nezměnila, vypadala pořád stejně a byla krásná.

Fotografie: Unsplash

Po tomto setkání se Alice rozhodla okamžitě promluvit se svým otcem. Řekl jen, že matka už je dávno pryč a je zbytečné o čemkoliv dalším diskutovat. Tato odpověď jí samozřejmě nevyhovovala. Každý den před spaním si vymýšlela různé verze toho, co se tehdy stalo. Žádná z nich se však ani nepřiblížila tomu, co se stalo doopravdy. Jedno Alice věděla jistě, viděla svou matku a ona ji určitě také poznala. Která máma by nepoznala vlastní dítě?

Pravda se ukázala o rok později

Po roce od záhadného setkání se Alice konečně dozvěděla pravdu. Její teta, matčina sestra, za ní přišla a jednou pro vždy ukončila její trápení. Teta se svěřila s tím, že od matčina zmizení po ní nepřestali pátrat, hledali ji všude možně, byla zapojena i policie. Jednoho dne však matka zatelefonovala babičce a pak otci a řekla jim, že je v pořádku, ale že už se nikdy nevrátí, že má jiný život. Prý našla obrovskou lásku a chce být šťastná, že to tak bude pro všechny lepší.

Fotografie: Piqsels

Alice zůstala jako opařená, nemohla uvěřit tomu, co právě vyslechla. Do poslední chvíle vlastně ani nechtěla uvěřit tomu, že by matka byla schopná něčeho takového.

Opustila dvě malé děti kvůli jinému muži? Alice slovy nedokázala popsat to, co zažila, když vše na vlastní oči spatřila. Vše se totiž ukázalo jako pravda. Alice od tety dostala matčinu adresu a rozhodla se, že se na to místo pojede podívat, aby vyvrátila to, co všichni tvrdí. Tohle přece nemohla být pravda.

Fotografie: Freepik

Bohužel se stal pravý opak. Alice sama zjistila, že její matka celou dobu, celé ty roky, žila svůj život s novou rodinou, s novým manželem a dvěma dcerami z tohoto manželství. Když Alice zazvonila u dveří, matka otevřela a jen mlčky se na sebe obě ženy chvíli dívaly. Alice viděla matčin zděšený pohled, ale nic si neřekly. Vzápětí se otočila na patě a odešla.

Trvalá jizva na srdci

Alice uznala, že otec i ostatní příbuzní měli pravdu, když dětem říkali, že matku už dávno nemají, ať na ni zapomenou. Alice si uvědomila, že vlastně žádnou skutečnou matku ani nikdy neměla. Milující máma by se takhle nikdy nezachovala. Matka Alici několikrát volala, snažila se jí něco vysvětlit, ujišťovala dceru, že časem to pochopí a odpustí jí. Ta má ale jasno: „Nikdy to neudělám. Necítím zlobu, zášť ani nenávist, cítím prázdnotu a bolest.“

Fotografie: Pexels

Tuto osobu jsem navždy vymazala ze svého života. Vždycky jsme měli a stále máme otce, který nás má rád, máme prarodiče, tety a strýce, ale matka … To slovo ani nechci vyslovit,“ uvedla na závěr zkroušená mladá žena.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]