Matka odešla pro zmrzlinu a už se nevrátila. Opuštěná dívka nechápala, co jí to provedla

Fotografie: Freepik

Dojemný a srdceryvný příběh naší čtenářky Laury, jíž se stalo něco, co žádné dítě na světě nechce zažít. Její maminka, která měla být nejdůležitější osobou v jejím životě, ji prostě opustila.

Její máma a táta se vzali z velké lásky, měli se moc rádi. Táta začal pracoval jako šéf v jedné firmě a máma zůstala s Laurou doma. Všechno se jevilo být v pořádku, až do doby, kdy otce z práce propustili. Našel si sice brzy jinou, ale vydělával méně peněz a to se jeho ženě nelíbilo. Jednoho dne ji otec přistihl s jiným mužem. Byl z toho velký skandál a otec poté rodinu opustil. Matka se po čase uchýlila k nepochopitelnému rozhodnutí.

Měla jet s mámou na dovolenou

Lauřin táta byl pro ni ten nejlepší na světě a moc jí chyběl, ale máma jí pořád říkala, že za jejich rozchod může táta a ona je ta nejlepší. Jednou jí máma oznámila, že pojedou společně na dovolenou k moři, ale jak později zjistila, matka Lauru na tuto dovolenou vlastně vzít nechtěla. Máma si balila své věci a Laura zase ty svoje. Chtěla si s sebou vzít i nějaké hračky, ale máma jí řekla, že tam bude mít spoustu nových hraček a že je má nechat doma.

Šly společně na nádraží, máma koupila jízdenku, pak jely po městě a máma ji vysadila u nějakého domu a řekla jí, že jde koupit zmrzlinu a že má sedět a čekat na ni a nikam nechodit. A tak tam čekala na matku, ale ona se nevracela. Začalo se stmívat a máma pořád nepřicházela. Holčička se bála sedět v noci před cizím schodištěm, ale nechtěla matku rozrušit, tak seděla a čekala dál. Noc uběhla, přišlo ráno, Laura si lehla na lavičku a ani si nevšimla, jak usnula.

Máma nikde nebyla

Probudila se a zjistila, že leží v čisté a měkké posteli. Myslela si, že ji přišla vyzvednout maminka. Vstala a běžela do kuchyně, tam ale seděla cizí žena a vedle ní stál tatínek. Přiběhla k němu a začala plakat: „Tati, kde je maminka, pořád na zmrzlině?” Otec ji vzal do náruče a řekl jí, že ji matka opustila a odešla. Ano, bylo to kruté, ale bylo to správné. Teď už to chápe, ale tenkrát to pro ni bylo velké trauma.

Fotografie: Freepik

Po nějaké době tátově ženě začala říkat mami. Také se jí narodil malý bratříček. Byla šťastná, měla úplnou rodinu – mámu, tátu, bratra a sebe. Pak se dozvěděla, že matku zbavili rodičovských práv. Brzy se přestěhovali do velkého domu, kde měla vlastní pokoj. Pak začala chodit do školy a po jejím dokončení nastoupila také na univerzitu.

Když dokončila univerzitu, dostala nabídku pracovat pro advokátní kancelář. Získala dobře placenou práci a chtěla si koupit vlastní byt. Rodiče jí finančně pomohli, a tak si mohla byt dovolit. Dařilo se jí dobře. Jednou, když se vracela z práce domů, na schodišti na chodbě na ni čekala nějaká žena. Řekla jí, že je její matka. Laura zavolala svému otci a řekla mu, co se jí přihodilo. Rodiče jí řekli, že se musí sama rozhodnout, jestli tu ženu potřebuje, nebo ne.

Matku už nechce vidět

Když zazvonil zvonek, šel táta otevřít a pak se vrátil do pokoje, ale ne sám, nýbrž s její matkou. Podívala se na ni a vzpomněla si, jak ji opustila, jak ji poštvala proti otci, přitom nebýt táty, skončila by pravděpodobně někde v dětském domově. Matka jí chtěla vyprávět, ale Laura ji přerušila a řekla jí, že ona své rodiče má – tátu i mámu – a že ji nezná a ani nechce znát. Také ji varovala, že jestli se ještě jednou pokusí přijít, zavolá na ni policii. Křičela na ni, že nikdy nebyla skutečnou matkou.

Fotografie: Freepik

Žena se otočila a odešla. Laura přišla za svými rodiči, objala je a řekla jim, že je má moc ráda, a poděkovala jim za všechno, co pro ni udělali. Velmi si važme našich rodinných vztahů, protože rodina je v životě to nejdůležitější. Nezrazujte své děti, protože ony samy nepřišly na svět, vy jste je přivedli na svět, vy jste je počali, porodili, takže jim to dlužíte.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]