Adam celý život hledal svou biologickou matku. Na 20. narozeniny mu přišla podezřelá zpráva

Fotografie: TheLawleys / Creative Commons / Attribution 2.0

Některé děti se v životě od svých rodičů dozví, že byly adoptovány již jako malé. Tento chlapec o tom také věděl a snažil se najít svou pravou matku.

V životě každého člověka může nastat moment, že se dozví, že nemůže mít děti. Naštěstí jsou v dnešní době adopce vcelku obvyklé, a navíc se tak pomůže nějakému dítěti, jehož rodiče ho opustili nebo zemřeli. Tento chlapec byl také adoptován, ale celý život se snažil najít svou biologickou matku.

Ženy, které měly děti příliš brzy

Může se stát, že nějaká dívka otěhotní příliš brzy, ale na dítě ještě není připravená nebo existují všelijaké jiné důvody, proč si své dítě nemůže nechat. V takové chvíli přichází na řadu buď potrat, nebo adopce ihned po porodu. Tato dívka si vybrala druhou možnost a jakmile svého syna ve věku 15 let porodila, odevzdala ho k adopci.

Chlapec, který hledal svou matku

„Už když jsem byl malý a začal jsem všemu rozumět, moji rodiče mi řekli, že jsem adoptovaný. Necítil jsem se nijak špatně, protože mi rodiče řekli také o tom, že moje matka mě porodila příliš mladá a nemohla si mě nechat. Od doby, kdy jsem se tuto informaci dozvěděl, jsem ji začal hledat,“ řekl Adam a také sdělil, že se snažil hledat všude možně.

„Samozřejmě jsem se velmi zajímal o to, jak probíhala moje adopce, a také jsem si vyslechl všechny informace, které moji rodiče měli o mé biologické matce. Táta mi řekl, že prý byla moje maminka velmi chudá, mladá a neměla v životě podmínky pro to, aby mě mohla vychovat tak, jak si zasloužím. Podle všeho mi ale moje rodiče vybrala sama, protože si chtěla být jistá, že o mě bude postaráno,“ sdělil Adam a vyprávěl o svém hledání dál.

Fotografie: Pixabay

Na mé narozeniny přišla podivná zpráva

„Byl jsem vcelku zvyklý, že na každé narozeniny mi přátelé psali na sociálních sítích, ale tentokrát mi dorazila zpráva i od neznámé ženy, kterou jsem byl vcelku zaskočen. Ten den jsem byl na brigádě a když jsem si pak tuto gratulaci přečetl, zjistil jsem, že je od mé biologické matky. Byl jsem nadšený a ihned jsem si s ní domluvil schůzku na příští den.“

„Jakmile jsme se druhý den sešli, dozvěděl jsem se všechny informace, které jsem celý život hledal. Moje matka mě musela dát k adopci, když jí bylo 15 let. Poté jí celé roky adopční agentura dávala o mně zprávy a o několik let později mě našla na sociálních sítích. Zde sledovala můj život, ale bála se mě kontaktovat. Velikou zajímavostí je i to, že poslední dva roky, než jsme se seznámili, jsme oba pracovali ve stejné nemocnici,“ dovyprávěl svůj příběh šťastný Adam.

Zdroj: Čtenář – Adam P.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]