Chlapec se od 8 let staral o svou ochrnutou matku. Jeho bezmezná láska a neskutečná péče nezůstaly bez povšimnutí

Fotografie: Depositphotos

Matka 8letého chlapce ochrnula a o jejího syna se neměl kdo postarat. Ten se však rozhodl zůstat se svou maminkou a pečovat o ni. Zastal všechnu práci, aby jí byl co nejvíce nápomocen.

Někdy je osud krutý i k lidem, kteří by si naopak zasloužili jen to nejlepší. Valdas se musel stát hlavou rodiny už ve svých útlých 8 letech, kdy jeho maminka ochrnula a on se o ni musel začít starat. V takovém věku, kdy by jej měla zajímat především zábava a hry s kamarády, pečoval o svou nemocnou matku a zajistil chod domácnosti. Dnes mu je 23 let.

Následky mozkové mrtvice

Když byl Valdas malý chlapec, jeho matka opustila svého manžela, Valdasova otce. Oba odešli na ubytovnu a nedařilo se jim špatně. Žili v přátelské rodině, kde se všichni měli rádi a vycházeli spolu. Příjemnou atmosféru však narušila mozková mrtvice, která maminku postihla. Později se u ní začaly projevovat vážné zdravotní problémy, až zcela ochrnula.

Fotografie: Freepik

Chlapec zůstal se svou matkou

V kritické chvíli, kdy maminka už nemohla na nohy, měl být chlapec odebrán do sirotčince. Jeho otec už byl mrtvý a neměl by se o něj kdo postarat, natož nemocná matka. Ale Valdas zůstal silný a se svou matkou zůstal, aby o ni mohl pečovat. Sám se postaral o všechno, včetně domácnosti. Učil svou matku znovu mluvit, držet například příbor a jíst. Neustále jí četl a nevzdával se žádné šance na uzdravení.

Jeho odhodlání bylo odměněno

Valdasova láska k matce byla nekonečná. Porodila ho, vychovávala a on si uvědomoval, že nic z toho není samozřejmostí. Teď byla řada na něm. Uvědomoval si, kdyby kdysi odešel do sirotčince, nikdo jiný by se o jeho matku nepostaral. Zůstala by sama a to nemohl v žádném případě dopustit. Jeho láska nakonec byla náležitě odměněna, když se jejich společný příběh dostal na veřejnost.

Fotografie: Depositphotos

Média se dozvěděla o nelehkém osudu tohoto chlapce, když mu bylo 16 let. Valdasův i matčin osud nebyl státu lhostejný, proto se rozhodl pomoci. Tak, že jim přidělí nový byt. Valdas se nyní vyučil svářečem a má dobrou práci. Našel si milující přítelkyni, sportuje a nadále pomáhá své matce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]