Osmnáctiletá dívka odjela na výlet do Ugandy. Po několika týdnech pobytu v Africe se z ní stala matka a celý život se jí obrátil naruby

Fotografie: Depositphotos

To, že by si měli lidé pomáhat, se ve společnosti stále ještě neuchytilo mezi všemi. Tato dívka však ví, co to znamená a rozhodla se pomoci několika osiřelým dětem, které přišly o rodiče.

Na světě se najde mnoho lidí, kteří se rozhodli pomáhat druhým, ale stále jich není dost. V některých zemích žijí opuštěné děti, které přišly o své rodiče, kvůli různým onemocněním a nikdo se o ně nestará. Jedna mladá dívka se však rozhodla jim začít pomáhat, i přesto, že se do jejich země pouze přijela podívat, jak to u nich chodí.

Dívka žila vcelku normální život

Mladá dívka jménem Katie chodila na střední školu, jezdila pravidelně ve svém žlutém kabrioletu, chtěla se stát královnou střední školy a po střední škole se chystala jít na vysokou, kde by studovala obor zdravotnictví, aby později mohla pomáhat nemocným lidem a léčit je. Ještě předtím, než všechny tyto plány uskutečnila, se rozhodla pro odvážný plán, kterým překvapila všechny v jejím okolí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Katie Majors (@katieinuganda_)

Chtěla odjet pouze na výlet

Jednoho dne se vydala na výlet do Ugandy, kam se pouze chtěla podívat a zjistit, jak se zde žije. Když se ale vrátila z výletu domů, oznámila své rodině něco, co nikdo nečekal. Řekla jim, že momentálně na vysokou školu nepůjde a že by ráda odjela znovu do Ugandy, kde bude pracovat jako misionářka a lidem poskytovat vzdělání.

Její rodině se její plán příliš nezamlouval, ale Katie jim slíbila, že i přes toto rozhodnutí jednou získá její vysněný titul zdravotní sestry. Hned poté odjela do Ugandy, kde zažívala nové životní dobrodružství, o kterém se jí pravděpodobně předtím nikdy nezdálo ani v těch nejdivočejších snech.

Začala pracovat v sirotčinci

Jakmile dojela do Ugandy, ihned se zapojila do dění. Začala učit v sirotčinci, kde žilo mnoho opuštěných dětí. Jednoho dne zažila velice deštivou noc a bohužel se v danou chvíli zhroutil hliněný dům na tři děti, kterým umřeli jejich rodiče na AIDS. Jedna z dívek byla odvezena do nemocnice a když se setkala s Katie, poprosila jí, zda by u ní nemohla se svými 2 sestrami bydlet. Katie ihned souhlasila, protože chtěla být nápomocná.

Z Katie se stala matka opuštěných dětí

V době, kdy k sobě Katie adoptovala 3 osiřelé dívky, jí bylo pouhých 18 let. Během dalších 18 měsíců si však k sobě vzala 10 dalších dětí. Celkem se tedy starala o 13 opuštěných dívek, kterým bylo od 2 do 15 let. Sama Katie k této situaci řekla, že si myslí, že by tyto děti měly být vychovávány primárně Uganďany, ale pokud jejich rodiče nežijí a ony nemají kam jít, vždy jim nabídne pomocnou ruku.

Bez svých holčiček dlouho nevydržela

Nastal den, kdy se Katie musela vrátit do Spojených států, aby splnila slib, který dala svým rodičům a zapsala se na vysokou školu. Zde však nevydržela dlouho, protože se jí stýskalo po dívkách, které nechala v Ugandě. Studia nakonec zanechala a vrátila se do Ugandy. Zde chtěla všechny dívky adoptovat, ale to nebylo možné, jelikož podle ugandských zákonů lze uvažovat o adopci až v době, kdy jí bude 25 let. Po malé chvilce však soud situaci přehodnotil, protože její péče byla skvělá a dívky jí svěřil do péče.

Katie se v životě velmi dařilo

Od doby, kdy adoptovala 13 dívek, se jí také podařilo založit organizaci Amazima Ministries International, díky které vznikly dvě školy, lékařskou pomoc a sponzorské programy. V roce 2015 si vzala muže jménem Benji Davis, s nímž žije v Ugandě. Společně mají 2 biologické syny a 13 adoptovaných dívek. Katie stále doufá, že jejím příběhem se inspiruje mnoho dalších lidí, protože nejen v Ugandě může být člověk misionářem a pomáhat ostatním.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]