Daniela byla držena v zajetí od narození do 7 let jejího života. Zůstalo by to tak, kdyby ji čirou náhodou nenašla tato rodina

Fotografie: Jirka Dl / Creative Commons / Attribution 2.0

Tito manželé vychovávali pět chlapců a stran výchovy děti toho tedy věděli opravdu hodně. Po odchodu 4 dětí z domova tak hledali další dítě, které by rodinu potřebovalo.

Pěstounům Berniemu a Diane prošlo rukama už více dětí. Jednoduše proto, že je stále mnoho dětí, kteří tuto péči potřebují. Po odchodu čtyř chlapců tedy vybírali „kandidáty“ mezi dětmi, které potřebovaly nový domov. Jakmile spatřili fotografii Danielle, bylo jim jasné, že toto je dívka pro ně. Mezi ostatními totiž doslova vyčnívala. Viděli přitom jen její černobílou fotografii, něco v jejím výrazu jim ale řeklo, že to je opravdu dítě pro ně.

Krutý start pro života

Tato dívka ovšem zažila velmi krutý nejen start do života. Jmenovala se Danielle a vlastně celá její minulost byla jednou velkou hrůzou. Prošla si dlouhým zneužíváním a celkovým zanedbáváním. Krom toho nebyla prakticky v žádném kontaktu s dospělými lidmi či jakýmikoli pečovateli. Dle informací od Daily Mail ji totiž její násilnická matka držela celých sedm let jejího života pod zámkem a v naprosté izolaci.

Tedy sedm let bez toho, aby dívka viděla slunce, jakékoli okolní prostředí nebo dostala pořádné jídlo. „Jsem u policie už 27 let. Tohle je ale nepochybně nejhorší případ zanedbání dítěte, se kterým jsem se během své kariéry setkal,“ uvedl k tomu detektiv Mark Holste. Oba protřelí a zkušení pěstouni byli pevně odhodláni dopřát Danielle svou lásku i ostatní složky života, které tak zoufale potřebovala. O to více kvůli tomu, čím vším si prošla.

Problematika pěstounské péče

„Pozorovat zanedbávané dítě, jak za správných okolností opravdu vzkvétá a opět se rozvíjí, je neuvěřitelně odměňující pocit,“ říká k situaci Diane. Pěstounská péče se ročně týká asi 640 000 dětí. Problém ale je, že ne vždycky je dostupná okamžitě. Ani se kolikrát nekoná okamžité „a žili šťastně až navěky“. Hodně dětí, kteří se do tohoto systému vůbec dostávají, mají traumata z minulosti, což je pro rodiče ještě komplikovanější a větší výzva.

Stejně tak se mohou setkat rodiče jako pěstouni a dítě z naprosto jiného kulturního či náboženského prostředí. Při delším pobytu přichází ještě starost s okolím, školou a dalšími formami vzdělávání. Dlouhodobé a opakovaně komplikované případy vedou i k tomu, že lidé či páry ztrácejí motivaci a s tímto způsobem výchovy jednoduše skončí.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]