Rodina byla uvězněna v ohnivém pekle. 10letá holčička udělala něco velmi odvážného, ​​aby je všechny zachránila

Fotografie: Depositphotos

Šest členů rodiny bylo zachráněno z požáru bytu ve druhém patře, když v neděli 3. července brzy ráno po požáru jejich domu padli do náruče policistů.

Dva policisté z Madisonu ve státě Indiana pomohli minulý víkend při požáru bytu zachránit pět dětí a jednoho dospělého. Policisté uvedli, že v neděli 3. července kolem jedné hodiny ráno reagovali na telefonát. Hlídka popsala, co zpozorovali, jakmile dorazili na místo.

Hrdinský čin malé dívky

Pět dětí ve věku od 3 do 13 let a jejich babička zůstali po vypuknutí požáru uvězněni v bytě ve druhém patře. Podle místní zprávy rodinu zachránila desetiletá dívka, která prorazila okno poté, co si omotala ruce tričkem. „Pak prostě začala vytahovat děti ven a všechny děti vyskočily ven,” uvedla podle televizní stanice policistka se zasahující hlídky.

Policie uvedla, že po příjezdu slyšela rozbíjení skla a viděla „silný oheň“, který blokoval vstupní dveře a horní část schodiště. Policisté z madisonského policejního oddělení se shlukli pod oknem a bezpečně zachytili děti a jejich babičku jednu po druhé, jak je vidět na záběrech.

Policisty hnaly rodičovské pudy

„Nejdřív slyšíte děti a pak je vidíte – a víte, že musíte udělat všechno pro to, abyste ty děti dostali ven – takže jsme okamžitě vyrazili do akce a začali děti směrovat z okna,” řekla policistka. Když přijeli na místo, byla budova v plamenech. Oheň zachvátil schodiště a vstupní dveře bytu v patře. Policisté prý věděli, že existuje jen jedna cesta ven: okno.

Fotografie: Pexels

Strážník, který je sám otcem, řekl, že během záchranné akce přešel do „otcovského módu“. S dětmi v hořící budově začal mluvit stejně, jako by mluvil se svými vlastními dětmi. Bylo to něco, co motivovalo nejen mě, ale všechny ostatní na místě – kteří byli také rodiči a měli členy rodiny v tomto věku. Dělali jsme všem proto, abychom je zachránili,” řekl.

Policisté Josh Nolan a Kyle Potter, oba zkušení hasiči, bojovali s požárem, dokud na místo nedorazili další hasiči. Policistům se podařilo bezpečně dostat všech pět dětí a dospělého z okna ve druhém patře, než se někomu z nich něco vážného stalo. Den poté ráno uvedli, že jsou rádi, že se jim podařilo všechny zachránit, než se požár rozšířil. Oběti měly jen minimální zranění; některé z nich měly při útěku škrábance od výstupu z oken. Příčina požáru zůstává v šetření.

Zdroj: Novizivot

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]