Řidička autobusu si jako jediná všimla malého detailu, díky kterému zachránila mladého chlapce

Fotografie: Depositphotos

Svou pohotovou reakcí zachránila pravděpodobně malému chlapci život. Z řidičky školního autobusu je teď hrdinka.

Duchapřítomná reakce řidičky autobusu zabránila tomu nejhoršímu. Když se jedno z malých dětí začalo dusit kvůli předmětu uvízlému v krku, neváhala a použila Heimlichův chvat. Za to, jak se zachovala, sklidila později slávu, popisuje DailyMail.

S dětmi je nutné se mít na pozoru

Byl to den jako každý jiný. Řidička školního autobusu vezla děti do školy, přičemž si všimla skupinky mladších školáčků, kteří si hráli a pošťuchovali se. Její instinkt jí velel je bedlivě hlídat a dobře, že tak učinila. Netrvalo totiž dlouho a jedno z dětí začalo znenadání sípat. Jeho spolužáci řidičku upozornili, ta už ale mezitím odstavovala autobus ke krajnici. A vzápětí utíkala k asi pětiletému chlapci, který si vyděšeně ukazoval na ústa a chrčel.

Jak se ukázalo, chlapci se zasekla v krku mince, která nešla vyndat. Přestože v prvním okamžiku řidička zaváhala, jak se má zachovat, následně už na nic nečekala. Vytáhla chlapce do uličky a postavila se za něj, načež mu provedla Heimlichův chvat. Jak uvádí portál SosialNytt právě ten zachránil chlapci pravděpodobně život. Manévr uvolnil překážku a chlapec se tak mohl opět nadechnout. A protože veškeré řidiččino počínání zachytila kamera, velmi rychle se stala hrdinkou.

Chlapec si stěžoval na potíže s polykáním. Doktoři mu v krku našli zaseklou minci

Jak pomoci dusícímu se člověku

Heimlichův chvat je velmi populární technikou, jež pomáhá k uvolnění dýchacích cest v případě jejich ucpání cizím tělesem. Chvat spočívá v tom, že se pomáhající postaví za dusícího se člověka a zezadu ho obejme. Ruku sevřenou v pěst umístí do oblasti nadbřišku a překryje ji dlaní druhé ruky. Poté třikrát až pětkrát silně dusícího sevře směrem k bránici, jak uvádí Healthline.

Ještě před Heimlichovým chvatem se ale doporučuje pokusit se předmět vyndat ručně či jej uvolnit kašláním. Pokud to nepomůže, dalším krokem je pět úderů mezi lopatky, které by rovněž měly s obtížemi pomoci. V extrémních případech je nutné zavolat člověku sanitku, jak dokazuje případ ženy, která se začala dusit a vykašlávala krev, o ní jsme psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*