Řidička zdržela 11letou dívku v autobuse: Otec se rozplakal, když zjistil proč

Fotografie: Depositphotos

Když před dvěma lety zemřela holčičce její maminka  na vzácné onemocnění, ztratila jedenáctiletá dívka nejen rodiče, ale také člověka, který jí pomáhal s vlasy.

Jedenáctiletá Sabella Pieri přišla o matku, která zemřela na rakovinu, a pak veškerá zodpovědnost padla na jejího otce 47letého otce Philipa Pieriho. Největším problémem jeho otce bylo, že nebyl dobrý v úpravě Isabelliných vlasů a bylo to znát. Její vlasy byly zacuchané a podobaly se dredům. Nicméně zachráncem Isabelliných vlasů byla laskavá řidička školního autobusu z amerického Utahu Tracy Dean.

Nevěděl si s vlasy rady

„Strašně bych jí vlasy zacuchal a vůbec jsem nevěděl, jak na to,“ řekl Pieri. „A nakonec se na mě naštvala a nedovolila mi, abych jí na vlasy dál sahala, tak jsem jí řekla: Jediný způsob, jak z toho dostat takový nepořádek, je prostě to všechno ostříhat a začít znovu.”

A tak Isabelle ostříhal vlasy na „kluka“, což, jak přiznává, se jí nelíbilo. „Nevím, jak se starat o dlouhé vlasy, takže jsem jí pořád říkal, že buď si je musíš rozčesat, nebo je musíme ostříhat nakrátko,” řekl s tím, že když rostly déle, končily zamotané. Je to trvalý problém asi posledních pár let.

Dívka chodila zacuchaná

Řidička si Isabellininých vlasů všimla, když byla loni poprvé přidělena k řízení školního autobusu na své trase. „Nechtěla jsem jí ublížit, protože právě vstala z postele a stáhla si vlasy do culíku, ale chtěla jsem ji odtáhnout stranou a říct ji, aby si ty zacuchané vlasy rozčesala, ale nevěděla jsem, jak to udělat, abych nezranila její city.”, říká řidička

Fotografie: Piqsels

Po více než roce jízdy školním autobusem si Isabella všimla, že řidička každé ráno před školou pomáhá spolužačce s úpravou jejích copů. Nakonec se na ni sama obrátila a požádala ji, zda by jí také nepomohla s účesem. Isabella řidičku poprosila, zda by jí taky udělala copánky, když si přinese svůj kartáč. řekla: ‚Hele, uděláš mi copánky, když si přinesu kartáč?'“ „Ne,“ odpověděla Isabella. Dean vzpomíná. „A já jsem si jen pomyslela: ‚Díky bohu‘.“

Isabellina situace byla Deanové, která má sama čtyři děti a před sedmi lety jí byla diagnostikována rakovina prsu, blízká. „Když vám lékař řekne, že máte rakovinu, život vám tak nějak proběhne před očima,” řekla a na chvíli se odmlčela, aby zadržela slzy. „Všechno se vám honí hlavou, když máte děti… Přemýšlela jsem, kdo vám pomůže? Moje nejmladší dcera (chodila) do šesté třídy, a tak jsem si říkala, kdo ji bude česat? Protože jsem nevěděla, jestli budu žít, nebo umřu.”

Fotografie: Freepik

Isabella, jejíž nejoblíbenější účes v těchto dnech tvoří dva francouzské copy na straně hlavy stažené do culíku, má nyní vlasy bez chomáčů do půlky zad. Díky pokynům Tracy se o ně učí pečovat – a dokonce je i upravovat, a to sama. „Byla jsem nervózní, ale zároveň jsem byla šťastná,” řekla Isabella o tom, jak poprvé oslovila řidiče autobusu s prosbou o pomoc. Táta má obrovskou radost, že Tracy pomáhá Isabelle, a myslí si, že vypadá jako princezna.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]