Její dcera se doslova podívala smrti do očí. Geniální a rychlá reakce matky obletěla celý internet

Fotografie: WrS.tm.pl / Public domain

Palubní kamery v autech někdy zachytí skutečně nebezpečné situace na silnicích. Tentokrát se lidé nemohou shodnout, kdo zavinil vážnou situaci na přechodu.

Palubní kamera v autě zachytila velmi nebezpečnou situaci na přechodu pro chodce. Jak upozornil deník Webniusy, mnoho lidí se po zhlédnutí záznamu opravdu rozhořčilo. Nemohou se shodnout na tom, kdo je vlastně viníkem celé situace. Podívejte se, co byste rozhodně na přechodu pro chodce neměli dělat.

Jedno auto zastaví, druhé jede dál

Youtubový účet STOP CHAM zveřejnil nahrávku pořízenou z palubní kamery jednoho řidiče, jenž se blíží k přechodu pro chodce. Zachytila velmi nebezpečnou situaci, při níž málem došlo k tragédii. Auto přijíždějící k přechodu z druhé strany totiž na přechodu nezastavilo a ženu vedoucí dítě málem přejelo. Níže se můžete podívat, jak málo nepozornosti stačí, aby došlo k neštěstí.

Žena s holčičkou stojí u přechodu, ale jejich chování příliš nenaznačuje, že by chtěli přejít, a od přechodu naopak ustupují. Zatím řidič auta, které situaci natáčí, před přechodem brzdí. V tu chvíli se žena s dítětem vrhá na přechod, aniž by se přesvědčila, že brzdí i řidič přijíždějící z protisměru. Ten naštěstí stihl auto zastavit. Od těla holčičky byl však opravdu jen pár centimetrů.

Maminka zachránila život svému 6letému synovi, který se zhroutil na zem po ráně míčkem do hrudi

Lidé se neshodnou, kdo za situaci může

Záběry vzbudily na internetu rozporuplné reakce. Mnoho lidí poukázalo na to, že se přes přechod bojí chodit a nikdy na něj nevstoupí dříve, než se stoprocentně ubezpečí, že všechna auta brzdí nebo stojí. „Z toho je mi špatně, pokaždé, když přecházíme přechod pro chodce, říkám svým dětem, že potřebují mít jistotu, že je řidiči vidí na obě strany a že auta zastavují. Zde je dokonalý příklad toho, co nedělat!“ píše jedna z komentujících.

Viník celé situace také není tak jednoznačný. Ačkoliv by řidič měl chodci zastavit, na jeho obranu nutno podotknout, že žena opravdu nedává jasné signály, že vůbec chce přechod použít. „Zdá se to jen mně, že tato žena vypadá, jako by jen stála a nechtěla přejít přes přechod?“ ptá se další komentující a mnozí jeho domněnku potvrzují.

Na pravidla silničního provozu musí brát ohledy všichni účastníci. Řidiči mají povinnost zastavit chodci na přechodu. Chodci však musí dávat pozor i na protijedoucí vozidla a přijíždějícím řidičům jasně naznačit, že mají v úmyslu přechod použít. Na SvětěKreativity už jsme psali, že na přechodech pro chodce dochází často ke zbytečným nehodám. Podívejte se, jak na situaci reagují v Kanadě. Vymysleli tu výklopný přechod pro chodce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*