Maminka zachránila život svému 6letému synovi, který se zhroutil na zem po ráně míčkem do hrudi

Fotografie: Depositphotos

Rodiče sledovali baseballový zápas svého syna. Ten se však po ráně míčkem do hrudi zhroutil k zemi a přestal dýchat. Maminka zachovala klid a okamžitě vběhla na hřiště.

Největší noční můrou každého rodiče je zranění jeho dítěte. Ať je to boule na čele, nebo něco vážnějšího, momentální strach o vlastního potomka je vždy obrovský. Obavy o syna se této mamince staly realitou, když se svým manželem sledovala baseballový zápas, kde jedním z hráčů na hřišti byl právě i jejich potomek. Ten se v jeden okamžik zhroutil k zemi.

Rána míčkem do hrudi

Šestiletý Oscar Steube utrpěl takzvané commotio cordis, jinými slovy srdeční problémy po jedné ráně do hrudi. Když jej zasáhl baseballový míč, okamžitě se zhroutil k zemi a nastala zástava srdce. Mezi diváky byli přítomni i Oscarovi rodiče. Jeho matka Sarah okamžitě vyrazila na hřiště, aby své dítě zachránila, jak píše web InsideEdition.

Sarah, zdravotní sestra, zkontrolovala životní funkce a zjistila, že její syn nemá puls. Zachovala klid, její duchapřítomnost byla obdivuhodná, zvláště vezme-li člověk v úvahu, že se jednalo o její vlastní dítě, které bylo v ohrožení života. Okamžitě zahájila resuscitaci, než dorazila sanitka. Ta se objevila do 4 minut od zavolání, pak celou situaci převzali do svých rukou záchranáři.

Oscar Steube, 6, suffered commotio cordis, similar to what football star Damar Hamlin of the Buffalo Bills experienced, and instantly collapsed.

Zveřejnil(a) Inside Edition dne Pondělí 15. dubna 2024

Chlapec dostane nový chránič hrudníku

Zdravotníci použili defibrilátor, aby Oscarovo srdce začalo opět bít. Naštěstí byli úspěšní a chlapec byl po pár minutách mimo ohrožení života. Sarah věří, že by defibrilátor měl být přítomen u každé sportovní hry i tréninku, jak uvádí server People. Na baseballovém hřišti v Los Angeles nosí malí ligoví hráči vycpávky na hrudi, které je chrání před podobnými situacemi.

Soused zavolal záchranáře pro 89letou stařenku díky hlasitému rádiu. I přes hluk totiž neotevřela dveře

„Rodiče utratí 500 dolarů za baseballovou pálku. Mělo by být snadné investovat dalších 25 dolarů za košili s chráničem,“ uvádí Greg Morales, vedoucí Beverly Hills Little League. Oscar nastoupí až v další sezóně, v tu dobu už bude nosit svůj nový chránič hrudníku. V tomto příběhu projevila maminka neuvěřitelnou statečnost, ale někdy tomu může být i naopak a hrdinou může být malé dítě. Tato 6letá holčička zachránila život své mamince, o čemž jsme psali na SvětěKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*