Řidiče zaskočil nový přechod pro chodce, který má zásadně změnit provoz ve městě

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Podívejte se na originální video, které upozorňuje na bezpečnost v silničním provozu. Řidiči jen zírají, když se před nimi zvedne přechod pro chodce.

Na přechodu pro chodce by se měli všichni chovat ohleduplně, ale také být obezřetní. Někteří řidiči nedodržují přednost chodců na přechodu a zbytečně tu pak dochází k nehodám, které někdy mají i tragické následky. Jedna pojišťovací společnost se tohoto tématu chopila a natočila opravdu originální videoklip, jejž by měl vidět každý řidič.

V Kanadě vymysleli živý přechod pro chodce

U nás mají chodci na přechodu přednost a projíždějící řidiči by tak měli před přechodem zastavit. Ne všichni však toto nařízení vždy dodržují. A podobně jsou na tom i v Kanadě. Tento problém nedal spát automobilové pojišťovací společnosti SAAQ, která na svých facebookových stránkách zveřejnila edukativní klip, jenž vzbudil ohromnou pozornost.

V krátkém videu demonstrovali originálním způsobem výzvu k řidičům. Dokonce si pro tuto příležitost nechali vyrobit přechod pro chodce, který se vyklopí proti přijíždějícímu řidiči ve chvíli, kdy se chystají přejít čekající chodci. Skrytá kamera pak snímá překvapené výrazy řidičů, ale i samotných chodců. Tohle opravdu nikdo nečekal.

Stárnoucí matka napsala srdcervoucí dopis své dceři. Jeho obsah se po internetu šíří jako lavina

Řidičům poděkovali za to, že zastavili

Jak uvádí web Podaj, na výklopném přechodu pro chodce si také řidiči mohou přečíst jasný vzkaz: Tato křižovatka chrání chodce. Děkujeme za zastavení.“ Společnost SAAQ chtěla upozornit na to, že se na přechodech často dějí zbytečné nehody, při nichž jsou chodci zraněni, nebo dokonce usmrceni. A přitom stačí jen trochu ohleduplnosti.

Tento krátký klip zhlédly už miliony lidí a všichni nápadu s „živým“ přechodem tleskají. Někteří lidé v komentářích však také poukázali na to, že i chodci se dopouští rizikového chování. Někdy nerespektují světelná značení nebo sami nesledují situaci na křižovatce, protože se věnují koukání do mobilního telefonu. Vše je jistě o vzájemné ohleduplnosti, ale také pozornosti, kterou by neměl ztrácet žádný účastník silničního provozu. Na SvětěKreativity jsme také psali, jak ještě více zvýšit bezpečnost v silničním provozu. Černá svislá čára na zpětném zrcátku může zachránit život.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*