Stárnoucí matka napsala srdcervoucí dopis své dceři. Jeho obsah se po internetu šíří jako lavina

Fotografie: Depositphotos

Mnoho rodičů jistě zná tuto situaci. V určitém období se zdá, že naše děti mají na všechno odpověď a připadají si moudřejší než my – ať už jde o život, lásku nebo cokoliv jiného.

Pro některé to však nemusí být jen přechodná etapa. Někteří lidé stráví celý život tím, že podceňují své rodiče. Přitom je snadné zapomenout, že naši rodiče mají zpravidla mnohem bohatší životní zkušenosti než my sami. I když se nám mohou občas zdát naši rodiče nemoderní či zastaralí, ve většině případů jsou to právě oni, kdo nás vychovávali a učili nás mnoha věcem během našeho života.

Musela napsat dopis, aby ji vlastní dcera poslouchala

Na veřejnost se dostal dojemný dopis, který stárnoucí matka adresovala své dceři. Podle webu Newly dopis začíná následujícími slovy: „Milá dcerko, v den, kdy mě uvidíš zestárnout, žádám tě o trpělivost a snaž se chápat, co prožívám. Když něco opakuji vícekrát, nepřerušuj mě s tím, že jsi to už slyšela. Prosím, naslouchej mi.“

To ale není rozhodně vše, matka žádá svou dceru, aby si vzpomněla na chvíle, kdy ona sama byla dítětem a nedělala své mamince věci, které ona nedělala jí a které jí nejsou příjemné. V dopise zmiňuje i to, aby se na ni dcera nezlobila, když se nechce koupat a nevystavovala ji hanbě. Podobný dopis byl zveřejněn i na stránkách Blesk.

Ihned po porodu miminka ji čekala nejtěžší chvíle v životě. Její dojemná slova rozplakala všechny lékaře

Nové technologie jsou složité, prosím dej mi čas

Dopis pokračuje slovy: „Pokud se mi nedaří naučit se nové technologie, dej mi čas a nepohleď na mě s netrpělivostí. Vzpomeň si, milá, jak jsem měla trpělivost, když ses učila jíst, oblékat se, česat a zvládat všední úkony. Až zjistíš, že zapomínám, co jsme právě řekli, dej mi čas si to vybavit. A pokud si to už nebudu pamatovat, nebuď nervózní, netrpělivá nebo arogantní. Jen si zapamatuj, že nejdůležitější pro mě je, být s tebou.

Maminka
Fotografie: Pexels

Na samotném konci tohoto dopisu maminka zmiňuje, jak moc svoji dceru miluje a připomíná důležitý fakt. Jednoho dne tady nebude, proto si ty poslední chvíle, co má, přeje prožít v lásce a se svou milovanou dcerou, kterou vychovala. O tom, jak silné může být pouto mezi matkou a dcerou, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v nedávném příspěvku o holčičce, která zachránila život mamince.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*