Poblíž zkolabované matky se nacházela jen 2letá dcera. Nápadité dítě zabránilo smrti za pět dvanáct

Fotografie: Depositphotos

Malé děti mohou ve světě dospělých hrát někdy velmi významnou roli. Všechny o tom přesvědčila i tato malá holčička, která zavolala pomoc své bezmocné mamince.

Na světě existuje hodně malých dětí, které dokáží udělat veliké činy. Těmi mohou překvapit dospělé, jelikož jsou od nich taková gesta nečekaná. Dospělí by si měli uvědomit, jak významnou roli mohou malé děti v jejich životech hrát. Důkazem toho je i tato malá holčička. Ta svým neuvěřitelně hrdinským činem totiž zachránila svou maminku před možným nebezpečím.

Děti mohou být hrdiny

Spousta malých dětí již dokázalo udělat nějaký hrdinský čin. Některé z nich za to dokonce v České republice byly oceněné, což je velmi krásné gesto vděku za jejich jednání, píše web Deník. Tentokrát však statečně jednala malá holčička v Polsku, která dokázala sehnat pomoc své mamince v nesnázích.

Maminka dětí zkolabovala

Maminka dvou dětí jednoho dne zkolabovala a upadla na podlahu. To mohlo být způsobeno možná i srdečním onemocněním, jak píše web iDnes. Její dvouletá dcera si všimla, že matka leží na podlaze a vůbec nereaguje. Místo pláče však zachovala chladnou hlavu a udělala tu nejrozumnější věc, jakou v této situaci mohla udělat.

Holčička běžela pro pomoc

Malá holčička se okamžitě sebrala a běžela to říct svému staršímu bratrovi. Čtrnáctiletý chlapec byl v tu chvíli na druhé straně domu a netušil, co se děje. Když mu to jeho sestřička řekla, tak se ihned vydal své matce na pomoc. Zvedl telefon a zavolal na tísňovou linku, kde záchranářům sdělil všechny potřebné informace. Ti se na místo dostali velice rychle.

Vyděšený muž přivolal hasiče k hořícímu bytu. Obávaný požár byl pouze imitací krbu v televizi

Fotografie: Depositphotos

Dcera je hrdinkou

Někdy o důležitosti svých činů děti ani netuší. Stejně tak tomu bylo i v případě, kdy malá holčička odmítla jít do školky, čímž nevědomky zachránila život svého otce. O tomto případu jsme vás informovali na SvětěKreativity v minulosti. Tentokrát se malá hrdinka prokázala činem, který dost možná její mamince zachránil život. Lékaři si ji naštěstí vzali brzy do péče a několik dní zůstala v nemocnici na pozorování.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*