Dojemné loučení matky s dvojčaty jen chvilku před velkou operací

Fotografie: Freepik

Život s dvojčaty obecně rozhodně není jednoduchý, protože máte mnohem více starostí. Když se ovšem děti narodí srostlá k sobě, máte úplně jiné potíže! Loučení před operací vás dojme k slzám.

Pro většinu žen je těhotenství velkým požehnáním. Když se dozví, že čekají dvě, jde o ještě větší radost. Život s dvojčaty jistě mnohdy není snadný, ale kromě starostí většinou rodiče čeká i mnoho radosti. Tato žena se již během těhotenství dozvěděla špatné zprávy, ale nenechala se odradit a i přes varování lékařů se rozhodla, že si obě děti nechá a riskne to.

Fotografie: Freepik

Očekávané potíže

Christian a Nicole McDonaldovi věděli, že Nicole čeká siamská dvojčata. Lékaři jim navrhli, aby ukončila těhotenství, ale rodiče nenarozených dětí to udělat nikdy nechtěli. Místo toho se přestěhovali z Illinois do New Yorku, aby byli co nejblíže Medical Center Montefiore v Bronxu v New Yorku. Právě tam potkali chirurga Dr. Jamese Goodricha, který rodičům slíbil, že jim pomůže siamská dvojčata oddělit.

Fotografie: Freepik

Po porodu zjistili, že jsou jejich synové Jadon a Anias srostlí lebkami. V jejich třinácti měsících se lékaři i rodiče rozhodli pro operaci, která byla velmi riskantní. Operace mohla zabít jednoho, oba nebo mohli skončit s dlouhodobými následky. Po několika operacích Christian a Nicole věděli, že jediné, co mohou udělat, je jen čekat, modlit se a doufat, že jim bude osud nakloněn.

Budoucnost byla nejistá

Rodičům nezbylo nic jiného, než důvěřovat lékaři a doufat. Dr. Sanjay Gupta z CNN dohlížel na pár celý den před vzácným a riskantním zákrokem. Otázka, na kterou Nicole i Christian neustále mysleli, byla – přežijí obě děti a budou v pořádku? Jejich budoucnost byla hodně nejistá a žádní rodiče by zaručeně nechtěli být na jejich místě.

Po šestnácti a půl hodinové operaci, která proběhla 14. října 2016, se Nicole s radostí dozvěděla, že obě děti přežily a byly úspěšně odděleny. „Ano, vždy byli spolu. Stále tomu nevěřím! Bůh je milosrdný! Jaká úžasná skupina lékařů! Máme a táta na vás čekají a milujeme vás víc než naše životy,“ napsala Nicole na svůj účet na Facebook. Obě děti jsou v pořádku, správně se vyvíjejí a dostaly šanci žít zcela normální život díky těžké práci lékařů.

Zdroj: CNN

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]