Dcera odmítla jít do školky, nevědomky tím otci zachránila život. Záchranáři nemají slov, může se to stát každému

Fotografie: Depositphotos

Když ještě není váš čas odejít, zasáhne osud. Dvanáctý duben byl tohoto důkazem pro jednoho muže, kterého nenadálá situace naplnila vděčností.

Rodiče po celý život dělají vše pro to, aby svým dětem zajistili zdraví, pohodu a štěstí. Někdy se ale věci obrátí a děti se postarají o své rodiče. Být rodičem není snadné. Když se rozhodnete mít dítě, je třeba myslet na mnoho věcí a začít nové dobrodružství od nuly. Kromě čistě praktických věcí je v trajektorii růstu dítěte velmi důležité zamyslet se nad hodnotami a výchovou, jež mu chcete dát. Co je učit, jaká pravidla nastavit, co má přednost a jak poznáte, kdy je ten správný čas na předání konkrétní životní lekce?

Dcera odmítla jít do školky

Den v rodině 37letého Kylea Semrau začal jako obvykle, ovšem s jedním rozdílem. Kyleova šestiletá dcera Macie totiž urputně odmítala jít do školky. Nakonec jí tedy její matka Kate dovolila zůstat doma společně se čtyřletým bratrem a jejich tatínkem. Toto chování bylo pro předškolačku neobvyklé, ale toho rána jí prostě táta opravdu chyběl. Byl to také den ročního výročí úmrtí její babičky, takže si matka myslela, že potřebovala nějakou extra útěchu.

Když se Kyle vrátil domů z noční směny, souhlasil, že stráví klidný den s dcerou i čtyřletým synem Calebem, zatímco jeho žena půjde do práce. Jelikož v domě prasklo potrubí, chtěl ho opravit, a tak šel do sklepa. Později se mu ale přitížilo, těžko se mu dýchalo a opakovaně začal ztrácet vědomí. Když se ve sklepě probral, nesouvisle volal o pomoc.

Malá zachránkyně

Osud tomu chtěl, že pomoc byla v domě. Macie slyšela svého otce a uvědomila si, že musí něco udělat. Děti tatínka našli ležet na zemi ve sklepě, ale nezačaly panikařit. Zatímco Caleb tátu utěšoval, Macie se ujala záchranné akce jako někdo třikrát starší. Během jedné z Kyleových chvil při vědomí ho Macie požádala, aby odříkal heslo k mobilu, aby mohla přístroj odemknout. Pak otevřela Google a zjistila si kontakt na místní policii.

Fotografie: Freepik

„Stiskla jsem tohle tlačítko, napsala Eliot Police a stiskla volání,“ vysvětlila malá Macie. Později dodala, že měla velký strach, že její tatínek zemře. Administrativní asistentka Judy Smith zvedla telefon na policejním oddělení Eliot. Podle ní Macie věděla všechno, včetně adresy domu, jména a věku svého otce a toho, jak se k němu policie nejlépe dostane do sklepní místnosti, kde odpočíval.

Zatímco čekala na příjezd pomoci, Macie přišla na to, jak odemknout dveře do sklepa, a vyslala svého mladšího bratra, aby zavřel dveře v horním patře a udržel rodinné psy mimo dosah. Policie přijela za pouhé dvě minuty a odvezla Kyla do nemocnice.

Poučení pro ostatní rodiče

Kyle se v nemocnici zotavoval tři dny a poté ještě nějaký čas doma. Měl spoustu času přemýšlet o sérii náhod, které vedly k jeho přežití. „Je to prostě neuvěřitelné,“ řekl. „Mám velké štěstí, samozřejmě kvůli dceři a synovi a reakci (záchranných složek). Byla rychlá.“

Fotografie: Freepik

Kyle doufá, že sdílení tohoto příběhu povzbudí rodiče, aby své děti poučili o důležitých informacích o tom, kde žijí a s kým žijí. I když se s manželkou snaží omezit čas strávený u obrazovky, dovolují Macie během pracovního dne posílat tátovi textové zprávy, což je životní dovednost, o níž jsou přesvědčeni, že jí pomohla zachovat klid a vědět, co má v této nouzové situaci dělat.

„Jestli mohu k celé této zkušenosti něco říct, tak to, aby všichni učili děti uvědomělosti,“ řekl Kyle. Má za to, že kdyby svou dceru neučil určité věci, které se ve škole nenaučí, mohlo to dopadnout úplně jinak. Rodina říká, že řada náhod, jež se v tento den staly, působila jako „boží zásah“, a my nemůžeme než souhlasit. Výborně, Macie!

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*