Desetiletá dívka v lese zachránila život svému dědečkovi. Její statečný čin překvapil i zkušené záchranáře

Fotografie: Depositphotos

72letý dědeček bude navždy vděčný své desetileté vnučce, která mu jednoho podzimního dne zachránila život.

Představa, že by starší příbuzný mohl dostat infarkt nebo mrtvici, když nikdo není nablízku, je děsivá. Bohužel nikdy nedokážeme zabránit všem možným nehodám, které by se mohly stát. V případě takové situace můžeme počítat pouze s tím, že mezi námi bude nějaký statečný člověk, často označovaný jako „hrdina všedního dne“. V případě tohoto příběhu prokázala rychlou a odvážnou reakci desetiletá vnučka.

Dostal infarkt a zkolaboval v lese

Coy, který žije v Jižní Karolíně je považován za velmi ochotného člověka, který dokáže opravit cokoli. Mezi sousedy má dobrou pověst a je oblíbený. Před několika lety se jednoho podzimního dne vydal k jezeru v lesích, kde hodlal zjistit, co by se dalo udělat se škodami způsobenými bobry. Ten den se Coy vzal s sebou také svou desetiletou vnučku Caru. Stejně jako on i ona měla ráda les. Na místě 72letý muž náhle ztratil rovnováhu a spadl do jezera. Cara si všimla, že její dědeček nejen uklouzl, ale také dostal nějaký záchvat.

Vnučka vytáhla dědečka z vody

Cara se vrhla do vody, aby dědečka vytáhla. Byl zcela nehybný, později se ukázalo, že prodělal infarkt. Jediná osoba, která mu mohla pomoci dostat se z vody do nemocnice, byla desetiletá dívka. „Nerozmýšlela jsem se, prostě jsem skočila do vody a vytáhla ho,” řekla Cara v rozhovoru.

I když to nebylo snadné, protože Cařin dědeček vážil při své výšce téměř 103 kilogramů. Cara uvedla, že to byla nejtěžší věc, kterou kdy dělala. Po skoku do vody dědečka objala kolem ramen. Soustředila se na to, aby udržela jeho hlavu nad vodou, a přitom ho táhla ke břehu. Cara musela vynaložit veškerou sílu, aby dědečka odtáhla k autu. Pak sáhla po klíčcích a usedla za volant, aby ho odvezla domů.

Desetiletá dívka řídila auto

Cara se snažila a podařilo se jí dostat auto domů. Když uviděla babičku, oznámila jí, že je třeba zavolat záchranku. Tato situace nastala v roce 2014. Cara byla uznána za hrdinku nejen před svým dědečkem, ale i před mezinárodními médii. Její dědeček jí za to bude navždy vděčný. Udělala na něj tímto činem obrovský dojem: „Je to těžko uvěřitelné, že se to vůbec stalo, ale stalo se to,” řekl dědeček.

Zdroj: Wszystko-o-wszystkim

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]