3letá holčička zavolala na tísňovou linku: „Moje těhotná maminka spadla ze schodů a začala zavírat oči!“ Operátor zveřejnil fascinující rozhovor

Fotografie: Depositphotos

Velkou duchapřítomnost projevila tato malá holčička. Když její maminka spadla ze schodů, zavolala na tísňovou linku a velmi srozumitelně popsala celou situaci.

Catherine Bazzard byla v osmém měsíci těhotenství, když nešťastně uklouzla na schodech. Při pádu se silně udeřila do hlavy a začala ztrácet vědomí. Její malá dcera si však zapamatovala číslo tísňové linky a operátorce řekla, že její maminka stále usíná. Věděla také jméno a adresu a tak se záchranáři mohli rychle dostat na místo. Později se ukázalo, že bez včasné léčby by pád zapříčinil předčasný porod.

Ujistila operátorku, že maminku hlídá

Malé Emmě se brzy narodil zdravý bratříček. Nemuselo to tak však být, kdyby pohotově nepřivolala pro maminku pomoc. První co operátorce oznámila bylo, že maminka spadla ze schodů a má dítě. Když se operátorka doptávala na věk dítěte, Emma jí řekla, že miminko je ještě u maminky v bříšku. Potvrdila, že maminka dýchá, ale už jde zase spát.

Během osmi minutového hovoru dokázala Emma podat operátorce důležité informace a ujistila ji, že hlídá, jestli maminka dýchá. Dokonce řekla, že se s ní mazlí. Matka poté potvrdila, že ji Emma objímala a říkala: „To bude dobré, maminko.” Ujistila operátorku, že vchodové dveře jsou odemčené a záchranáři se tak mohli bez potíží k její matce dostat.

Pád způsobil matce natržení dělohy

Catherine byla rychle převezena do nemocnice, kde se zjistilo, že si pádem na břicho natrhla dělohu a hrozí velké riziko předčasného porodu, tedy více než sedm týdnů před termínem. Okamžitě jí byla nasazena léčba, aby se těhotenství udrželo. Rána do hlavy se ukázala jako nevážná a Catherine neměla ani otřes mozku.

Fotografie: Freepik

Rodina si nedokázala vysvětlit, kde malá Emma získala tyto potřebné informace. Prý se pouze s jejím starším bratrem u večeře bavili, zmiňovali číslo na tísňovou linku a jak se postupuje, pokud potřebujete zavolat pomoc. A malá Emma evidentně pozorně poslouchala. Zapamatovala si nejen číslo, ale i jméno a adresu, takže celá záchrana díky tomu proběhla mnohem rychleji.

Emma s maminkou se později setkaly s celou posádkou sanitky na slavnostním ceremoniálu. Paní Morrisová, která přijímala tento tísňový hovor, byla překvapena množstvím informací, které ji malá Emma poskytla. Navíc jednala velmi věcně, neměla strach a byla velmi klidná. Posoudit to můžete sami v krátkém záznamu z tohoto hovoru.

Zdroj: BBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*