Pošťák Štefan zachránil život ženě poté, co si všiml, že před domem běhá malé dítě bez dozoru. Udělal čin hodný uznání

Fotografie: Depositphotos

Obyčejný pracovní den se změnil v záchranu života. Díky pozornosti místního pošťáka se povedlo zachránit život mladé mamince, která zkolabovala.

Stephen Garofalo roznáší už 32 let poštu obyvatelům čtvrti Wayne ve státě New York. Za celou dobu poštovní kariéry se událo jen pár drobných incidentů. To se však letos změnilo, když pomohl ženě, která potřebovala nutně lékařskou péči. Čtvrť i místní obyvatele zná jako své boty a tak, když viděl před jedním z domů malého chlapce, bez matky, přišlo mu to podezřelé.

Chlapce venku maminka nehlídala

Teprve dvouletý chlapec se pohyboval na zahradě před rodinným domem. Ten však neměl plot a hrozilo, že se dítě dostane na silnici. Stephen tady viděl malého chlapce už mnohokrát, ale vždycky s ním byla jeho matka. Nedalo mu to a šel se pro jistotu podívat, co se děje. Vzal malého chlapce do náruče a zeptal se, kde je jeho maminka. Ten sice ještě neuměl moc mluvit, ale ukázal na dům.

Stephen tedy vešel dovnitř a téměř okamžitě si všiml mladé ženy, která ležela na zemi v bezvědomí. Okamžitě tedy zavolal tísňovou linku a snažil se ženu probrat. Nakonec se ukázalo, že utrpěla nežádoucí reakci na léky, které užívá. Byla ošetřena na místě a nemusela naštěstí ani do nemocnice. Co by se však stalo, kdyby jí Stephen nenašel, nikdo netuší.

Netuší, jak se ocitla na zemi

Zachráněná maminka, Stephanie Wilsonová, později vypověděla, že vůbec netuší, jak se ocitla na zemi. Reakce byla rychlá a velmi nečekaná. Stephenovi děkuje za záchranu pokaždé, když jí nese poštu. Podle ní všichni vědí, že Stephen je dobrý člověk s velkým srdcem a celá čtvrť ho má ráda. Sám Stephen přiznal, že lidi ze čtvrti, kde roznáší, zná mnohem lépe, než ty okolo vlastního bydliště.

Fotografie: Freepik

Garofalo obdržel i cenu za záchranu života, kterou si převzal na slavnostním ceremoniálu, který se konal na poště ve Wayne. Tam jej zástupce odborů, poštmistr a spolupracovníci, vyznamenali za pomoc při záchraně života této ženy. Celá událost se dostala i do místního tisku a televize. Přestože má na kontě nesmírně záslužný čin, sám zůstává skromný.

Jak říká: „Neklasifikuji se jako žádný druh hrdiny, prostě jsem byl ve správný čas na správném místě. Moje maminka mi vždycky říkala, když uvidíš někoho v potížích, pomoz mu. Někdo měl potíže a tak jsem pomohl.“ Bez ohledu na jeho skromnost, si titul hrdiny určitě zaslouží. Vždyť zachránil maminku malého dítěte i chlapečka, kterého mohlo bez dozoru přejet auto.

Zdroj: CBSNews