Profesionální hasič prozradil fígl, jak si zachránit život v případě, že se dusíte a ve vašem okolí zrovna nikdo není. Naučné video by měl vidět každý

Fotografie: Depositphotos

Víte, co dělat, kdybyste se sami doma začali dusit? Pokud ne, rozhodně byste měli zhlédnout toto video, které vám může v budoucnu zachránit život.

Každý z nás se může dostat do situace, kdy mu skutečně půjde o život. Jedním z takových příkladů je právě dušení, které mohlo být způsobeno například tím, že člověku zaskočil malý kus jídla v krku. Abyste věděli co dělat, když se s takovým problémem setkáte, tento uznávaný hasič se rozhodl, že natočí video, jak si pomoct vlastními silami. Nemusíte se ovšem bát, trik nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti – zvládne ho každý.

Co byste udělali, kdybyste se dusili?

Jen si to představte, sedíte sami doma a najednou vám uvízne v krku kus jídla a ucpe vám dýchací cesty. Vy se dusíte, ale v okolí v tu chvíli není nikdo, kdo by vám mohl pomoci nebo by zavolal záchranku. Co uděláte? Pokud nevíte, opravdu nejste jediní. Podle statistik totiž mnoho lidí nemá absolutní tušení, jak by se v takové situaci zachovalo.

Fotografie: Pixabay

Je velmi důležité, aby se každý člověk dokázal postarat sám o sebe, když se zničehonic začne dusit. Jelikož je však poměrně nízká šance, že se s takovým problémem setkáte, lidé tomuto nebezpečí nevěnují dostatečnou pozornost, což mnohdy končí tragicky. Abyste ale věděli vy, jak si v takové situaci svépomocí poradit, uznávaný hasič Jeff Rehmen natočil video, v němž představuje skvělou techniku, která vám dokáže zachránit život.

Video, které vám dokáže zachránit život

Video, které můžete zhlédnout níže, vám může někdy v budoucnu doslova zachránit život. Samozřejmě bude lepší, když se do takové situace nikdy nedostanete, ovšem vždy bohužel existuje šance, že se to skutečně může stát. Naštěstí ale sociální sítě, jako je právě YouTube, umožňují lidem ukázat světu něco, co jim může pomoci vypořádat se se situacemi, jako například když jsou sami doma a dusí se. Video můžete zhlédnout zde:

Na záběrech můžete vidět, jak uznávaný americký hasič krok po kroku vysvětluje, co dělat, když jste sami doma a začali jste se dusit. Video si získalo mnoho pozornosti a již nyní má skoro sto tisíc zhlédnutí – možná někomu dokonce již zachránilo život.

Zdroj: YouTube / Facts Verse

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]