Vypadalo to, jako když chce pes zaútočit na svého pána. Opak byl ale pravdou, svou obětavostí mu zachránil život

Fotografie: Freepik

Psi mají úžasné smysly a jedinečný instinkt. Dokážou rozpoznat nebezpečí, i když ho člověk nepozná, a mohou člověku mnohokrát zachránit život.

Američan Zackary Pate byl na běžné odpolední procházce kolem jezera se svým 18 měsíčním psem rasy cane corso jménem Ruger. Najednou si ale všiml něčeho zvláštního. Ruger začal svého páníčka vztekle kousat z ničeho nic do nohy. Zackarymu se to jevilo zvláštní, protože to nikdy předtím neudělal.

Zachránil mu život

Psi mají neuvěřitelné smysly a instinkty. Dokážou rozpoznat nebezpečí, i když to člověk nedokáže, a mohou zachránit život. Tak tomu bylo i nedávno, kdy jednoho muže zachránil před potenciálně smrtelným útokem hada jeho pohotový pes. Zachary Pate z Tuscaloosy v Alabamě se 24. července ve svém příspěvku na Facebooku podělil o příběh, jak mu jeho pes Ruger zachránil život: „Ruger mě zachránil před cestou do nemocnice a možná mi i zachránil život,“ napsal Pate.

Fotografie: Freepik

Uvedl, že Ruger, který ho v minulosti nikdy nepokousal, do něj najednou během procházky u jezera začal agresivně kousat. Pes se mu prý obtočil kolem nohy a zaryl do ní drápy, choval se agresivně. Když se Pate otočil ke psovi, okamžitě si uvědomil, že ho Ruger nenapadá, ale snaží se jej ochránit před jedovatým hadem!

Bylo to velmi blízko

Zachary uvedl, že se otočil, aby psa chytil, a měděná hlava hada narazila do kmene hned vedle něj. Tento druh hada je jedovatý. Uštkne, pokud se cítí v ohrožení. To se často stává, když se člověk přiblíží příliš blízko a nevšimne si hada, který se zahrabává na zemi. Uštknutí těmito hady může způsobit vážná zranění a v některých případech bohužel také smrt.

Fotografie: Unsplash

Naštěstí Pat nemusel do nemocnice ani se mu nestalo nic horšího, a to jen díky inteligenci a rychlé reakci jeho psa. Ruger zareagoval dostatečně brzy, když hada uviděl, a zachránil svého majitele ze situace, aniž by ho uštkl.

Patovi zůstala na ruce krvácející rána po Rugerově kousnutí, které mu způsobil, když se ho snažil zachránit před hadem. Muž byl ale rád, že je má: „Lepší být zraněn takto, než být uštknut hadem,“ napsal.

Fotografie: Unsplash

Sdílení šťastného konce

Muž si nemohl pomoci a musel veřejně svého ochránce pochválit. Dojalo ho, jak moc ho jeho pes ochránil: „Málem jsem omdlel, když jsem si uvědomil, že riskoval svůj život, aby mě zachránil,“ napsal Pate. Po útoku si vedle něj sedl a silně jej objal. Podle Zacharyho je Ruger hrdina, který by měl obdržet cenu za nejlepšího psa. Zachary je svému nejlepšímu příteli vděčný až do konce života.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]