Malé štěně se zaseklo v kanalizaci. Záchranná mise probíhala 8 hodin. Skončilo však v útulku

Fotografie: Amila Sand / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Správci vodovodní sítě v Texasu přišli na pomoc štěněti, které spadlo do hlavní stoky a zůstalo uvězněné v jedné z trubek, odkud se nemohlo samo dostat.

Vedení vodovodní sítě San Antonio (SAWS) uvedlo, že zaměstnanci reagovali ve středu v noci. Tehdy spadla do kanalizace na Brunswick street v jižní části města hned 3 štěňata. Hasiči dokázali záhy vytáhnout 2 z nich, to třetí však bylo v potrubí mimo jejich dosah. Pracovníci vodovodní sítě proto použili kameru, aby zvíře přesně lokalizovali. Postupně do něj také tímto zařízením strkali, aby se posunulo co nejblíže k záchranářům. Pak mu začali říkat Pipa a vzali ho do útulku.

Uvězněna i se sourozenci

Jméno znamená ve španělštině trubku, takže u tohoto zvířete nepřekvapí. Celý zákrok trval posádce dle Upi 8 hodin, než se jim podařilo zvíře dostrkat do dosažitelného místa. Spolu se svými sourozenci si fenka hrála na ulici, když se ale dostali takříkajíc do problémů. Pipa se dvěma dalšími štěňaty totiž spadla do kanálu poblíž předzahrádky. Hasiči byli schopní celkem svižně vytáhnout dvě z nich, nedosáhli ale na Pipu. Proto zavolali SAWS, aby jim s tímto případem pomohli.

Záchranná mise byla zachycena na video a celá trvala několik hodin. Začala mezi 3.–4. hodinou odpoledne, trvala prakticky do půlnoci. Členové posádky uvedli, že záchrana trvala tak dlouho, protože Pipu museli lehce dotlačit do přístupnějšího místa. Dělo se tak nástavcem s kamerou, který do potrubí dostali. A nešlo jen o nějaký „kousek”, ale o dobrých 60 metrů. Poté už se k ní hasiči dostali a dokázali ji dostatečně velkou dírou vytáhnout ven. Pak už to šlo hladce.

Záchranáři na místě

Na místě byli v tu dobu dle KWTX i pracovníci San Antonio Animal Care Services, kteří se o vyděšené zvíře okamžitě postarali. Vzali ji také na místní veterinární stanici, kde ji zkontroloval expert před navrácením majitelům. Úředníci SAWS prohlásili, že události jako tato jsou poměrně vzácné. Současně však apelují na majitele, aby se ujistili, že jakékoli kanály poblíž jejich domova jsou dobře zakryty. Zvlášť v případě, že si v jejich okolí může hrát jejich chlupáč.

Z opuštěného zvířete na veřejných toaletách se vyklubal podivný netvor. Všem naskočila husí kůže

Případy zvířat uvězněných v podobných podmínkách nejsou nijak nové. O několika z nich jsme se na SvětěKreativity.cz už zmiňovali. Na záběrech je dobře vidět odpadní trubka, kterou se musí Pipa postupně dostat do dosahu hasičů. Ti ji pečlivě sledují skrze mobilní telefon a nástavec s kamerou. Kritický kanál se nachází na trávníku hned u plotu. Není tedy divu, že se stal terčem zájmu všech tří malých pejsků.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]