Mysleli si, že zachránili opuštěné štěně z mrazu a vzali si ho domů. Za 5 týdnů si uvědomili svou chybu

Fotografie: Squibix~commonswiki / Creative Commons / Attribution 2.0

Rodina nalezla na silnici opuštěné štěně, které nemohla nechat svému osudu. Poskytla mu nový domov, ale po čase zvíře vykazovalo zvláštní rysy.

Rodina během procházky nalezla malé štěně, které zjevně bylo opuštěné a nemělo kam jít. Ihned se jí toho malého tvorečka zželelo. Nemohla ho tam jen tak nechat. Vzala si zvíře domů. Když ovšem za pět týdnů zvíře povyrostlo, všichni členové rodiny si všimli, že se nejspíše jedná o velice netradiční rasu. Pes nepřipomínal žádné ze známých plemen. Proto začali pátrat. Čekalo je veliké překvapení.

Kontaktovali místní orgány pro ochranu zvířat

Čím déle ho pozorovali, tím více jim docházelo, že se zřejmě nejedná o psa, ale spíše o divoké zvíře, které by mělo žít ve volné přírodě. Okamžitě proto kontaktovali místní orgány pro ochranu zvířat. Skutečně. Měli pravdu. Nešlo o žádného psa, ale o mládě kojota, jež se odloučilo od své rodiny a zoufale se toulalo po rušné silnici.

Rodina ho omylem identifikovala jako štěně a rozhodla se mu poskytnout pomoc v podobě nového milujícího domova, kde se o něj postará. Mláďata zvířat si jsou hodně podobná, ovšem až s postupem času, kdy zvíře začne dosahovat charakteristických rysů, můžete vidět rozdíly mezi psem a kojotem.

Ošetřovatelé museli vyloučit riziko vztekliny

První, co ošetřovatelé po příjezdu na místo udělali, bylo, že zkontrolovali, zda zvíře nemá vzteklinu. Naštěstí určili, že neexistuje žádné potenciální riziko vystavení této nemoci. Zvíře identifikovali jako kojota východního a odvezli ho do centra, kde podstoupilo léčbu a rehabilitaci. Od té doby se mládě zotavuje na jednom z oddělení úřadu, kde se cítí dobře. Navíc nemuselo být příliš dlouho samo, protože ho brzy seznámili s pěstounským sourozencem.

Jakmile budou obě mláďata očkována, budou vychovávána společně a dostanou šanci vyrůst a naučit se přirozenému chování. Pracovníci organizace usilovně pracují na tom, aby jim byla poskytnuta co nejpřirozenější výchova, a budou se snažit je naučit základní chování a dovednosti, které by je jinak učili jejich rodiče.

Zdroj: Djurbibeln