Souboj o rekordní zadržení dechu pod vodou se vymkl kontrole. 12letý kluk se stal hrdinou díky seriálu

Fotografie: Depositphotos

Příjemně strávené odpoledne u bazénu se změnilo v boj o holý život. Malý chlapec se ale zachoval jako hrdina a duchapřítomně si vzpomněl na základy první pomoci z populárního seriálu.

Hrdinové jsou všude kolem nás a nejsou nijak omezení věkem. Důkazem toho je 12letý Austen MacMillan z Floridy, který projevil pozoruhodnou duchapřítomnost, odvahu a schopnosti, když si všiml, že se jeho terapeut, s nímž trávil čas u bazénu, topí. O to zajímavější příběh o jeho záchraně je, když malý Austen zdůraznil, že své znalosti, jak zachránit život, připisuje oblíbenému televiznímu seriálu Stranger Things.

Odpoledne u bazénu se změnilo v boj o život

Austen trávil odpoledne se svým behaviorálním terapeutem Jasonem Piquettem u bazénu, když se zničehonic stalo něco, co změnilo příjemně strávený čas v boj o holý život. Jason se podrobil výzvě, jak dlouho vydrží pod vodou se zadrženým dechem. Pustil se do akce, ale Austenovi začalo být podezřelé, že je pod vodou tak dlouho. „Bylo to asi 6 minut. Říkal jsem si, že už je to moc dlouho, to nemůže vydržet,“ vzpomíná Austen.

„Myslím, že jsem upadl do bezvědomí asi po půl minutě, vůbec nevím proč,“ dodal Jason. Celý incident zaznamenala bezpečnostní kamera nainstalovaná poblíž bazénu. Austen se okamžitě pustil do akce, plaval k Jasonovi a doplaval s ním k mělké části bazénu. Hlasitě volal o pomoc a mával rukama, aby si ho někdo povolaný všiml. Mezitím se vrátil k Jasonovi a začal resuscitaci.

Znalosti první pomoci, které nabyl na táboře, mu pomohly zachránit život jeho dědečka

Schopnosti získal z oblíbeného seriálu

„Zrovna jsem to viděl ve Stranger Things. Po chvíli, co jsem ho začal resuscitovat, se Jason probudil,“ vypráví Austen. Matka Austena byla v šoku, když ji o celé situaci informoval její manžel. Nemohla uvěřit tomu, co se stalo. Samozřejmě byla na svého syna neskutečně hrdá. Austenova i Jasonova rodina doufají, že tento incident připomene ostatním lidem, jak důležité je znát základy první pomoci.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]