Pohotový pošťák zahlédl malý detail, čímž 94leté stařence na poslední chvíli zachránil život

Fotografie: Depositphotos

94letá seniorka se dostala do potíží, které ji mohly stát život. Měla velké štěstí, protože se dobře znala s místním pošťákem, jenž se nenechal odbýt a věděl, že tady něco nehraje.

Web Newly informoval o případu záchrany lidského života. Starou ženu totiž objevil pošťák. Oba se dobře znali, a když mu seniorka nešla otevřít, věděl, že něco není v pořádku. Díky jeho duchapřítomnému a pozornému chování si tak na své konto může připsat záchranu lidského života. Po incidentu se sice seniorka musela přestěhovat do pečovatelského domu, se svým zachráncem se však vídá i nadále.

Žena na něj čekávala před domem

Josh Hefta roznáší v americké Severní Dakotě poštu už několik let. Rozhodně však není lhostejný ke svému okolí a s lidmi, které pravidelně navštěvuje, si vytvořil přátelská pouta. Stejně jako s Alicí, jíž je už 94 let. Seniorka žije ve svém domě sama a příjezd pošťáka byl pro ni vždy vítaným rozptýlením. Pravidelně na něj čekávala před domem a vždy mu nabídla něco k snědku nebo pití. Prohodili spolu pár vět a za ty roky si vytvořili přátelský vztah.

V poslední době však Alice začala hůře chodit a nakonec už nemohla vycházet před dům. Josh tak na Alici vždy zazvonil a ta si přišla poštu převzít ke dveřím. Jednoho dne však na Joshovo zvonění nikdo nereagoval. A to se mu zdálo opravdu hodně divné. Zvonil a pak pozorně poslouchal, jestli zaslechne za dveřmi nějaký pohyb. Pak opravdu zachytil slabé volání o pomoc. Ani chvíli neváhal a podařilo se mu vyrazit dveře do domu.

Mladá žena byla 24 minut klinicky mrtvá. Potvrdila lékařské domněnky o tom, co nás čeká na druhé straně

Na zemi ležela 20 hodin

V kuchyni našel Alici, která ležela na zemi a nemohla se hnout. Už předchozího dne upadla a nemohla se sama postavit znovu na nohy. V její zoufalé situaci jí dodávalo naději právě vědomí, že druhého dne bude zvonit Josh a snad ji vysvobodí. Na zemi strávila dlouhých 20 hodin, ale díky letitému přátelství neskončil tento pád tragicky. „Po zbytek svého života, dokud bude moje paměť fungovat, si to budu pamatovat,“ řekla Alice podle deníku SosialNytt.

Alice se po tomto incidentu přestěhovala do domu s pečovatelskou službou. Pošťáku Joshovi se za jeho hrdinský čin dostalo pochvaly a uznání od celé místní komunity. I když Alice už na Joshově trase nebydlí, stále se pravidelně vídají. Na SvětěKreativity se můžete podívat na podobný případ z Polska, kdy pošťák zaslechl za dveřmi tiché volání o pomoc.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]