Dvacetiletý mladík skončil s těžkými popáleninami na jednotce intenzivní péče. Hrdinský čin ho málem stál život

Fotografie: Depositphotos

Mladý Derrick Byrd z Aberdeenu ve státě Washington neváhal ani vteřinu, když byly ve druhém patře hořícího domu uvězněny tři děti jeho sestry.

Rodina byla uvnitř domu, když najednou začalo hořet. Derrick okamžitě začal spolupracovat se sestrou Kaylou na záchraně jejích tří dětí. Kayla otevřela okno ložnice, zatímco Derrick skočil do zahrady. Tam byl připravený chytat děti, které jeho sestra vyhodila z okna. Bohužel to ale nebylo všechno, co museli udělat.

Ztratila rovnováhu

Nejprve shodila šestiletého Juniora a poté i malé miminko. Derrick je oba chytil a zachránil. Pak ale sestra ztratila rovnováhu a spadla ze střechy. Na střeše domu zůstala osmiletá Mercedes. Holčička zpanikařila a ztuhla. Neodvážila se skočit. Místo toho začala kráčet pozpátku k hořícímu domu a křičela, že jí musí pomoci Derrick.

Pak klopýtla a spadla přímo do hořícího domu. Derrick bez přemýšlení vběhl do domu. Říká, že ji tam nemohl nechat uhořet, že zkrátka věděl, že musí něco udělat, i kdyby ho to mělo stát život. Derrick vyběhl po schodech přes plameny do druhého patra. Cítil, že je spálený. Popadl malou Mercedes, svlékl si košili a omotal ji kolem jejího obličeje, aby se nenadýchala kouře. Poté ji vynesl tak rychle, jak to jen šlo.

Nikdy by je nenechal zemřít

Derrick utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na obličeji, zádech a pažích. Jak jemu, tak všem třem dětem se dnes daří dobře. Derrick byl později oslavován jako skutečný hrdina. Sám ale říká, že žádný hrdina není a že by znovu udělal úplně to samé. Tvrdí, že by to udělal každý. Nikdo by přece nenechal zemřít tři malé děti.

Zdroj: InspiraMore

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]